iOS 10 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 10 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 10 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Apple ürünlerinin vazgeçilmezi iOS işletim sistemi 10 versiyonu ne zaman çıkacak hemen öğrenmeye ne dersin?

Her zaman yeni güncellemeleri ve geliştirmeleri ile tüm kullanıcısına hitap etmek isteyen Apple senelik olarak düzenlemiş olduğu WWDC 2016 etkinliğinde yeni iOS’unu tanıtmak için kolları sıvayacak. İşletim sistemini sürekli kat be kat geliştiren iOS’un bildiğimiz gibi en büyük rakibi Android. Bir çok yeniliği getirecek olan iOS 10 geçmiş dönemdeki iOS 9’un hatalarını da tamamen giderecek. Bir çok yeniliğe olanak sağlayacak olan bu güncelleme ise WWDC 2016 etkinliğinde kullanabilir şekilde kullanıcıya sunulacak. Hiç şüphesiz ki en çok merak edilen konu da bu etkinlik ne zaman yapılacak yani iOS 10 Ne Zaman Çıkacak?…

iOS 10 Ne Zaman Çıkıyor?

Her yıl düzenli olarak düzenlenen bu etkinlik tam olarak Eylül ayında yapılmakta. Eylül ayının ilk haftasında düzenlenen bu etkinlikte genelde yeni telefon ürünleri tanıtılırken bu ürünlere özgü olmayan iOS sürümü de tanıtılmakta. Her yeni telefonu ile birlikte yeni işletim sistemini sunan Apple şirketi bu sene de WWDC etkinliğini Eylül ayında yapacak. Ancak bildiğiniz gibi bazı Apple ürünleri bu güncellemeden yararlanamayacak peki bunlar hangileri?

iOS 10 Hangi Modeller

iOS 10 Her Modeli Destekleyecek Mi?

iPhone modelim iOS 10 u destekler mi diye sorular soran okuyucularımız buraya odaklanabilir 🙂

Şuan için resmi bir açıklamanın gelmemesi soru işaretlerini arttırmakta ancak tahmini olarak vereceğimiz bu bilgi muhtemelen doğru olacaktır. iOS 9 güncellemesi bildiğiniz üzere tüm kullanıcıları şaşırtarak iPhone 4s’e de ulaşmıştı. Ancak Apple bu sefer bu sürprizi yapmayacaktır. iOS 10 güncellemesini kullanabilecek en eski mobil cihaz iPhone 5, en eski tablet ise iPad 3 olacaktır. Ancak tekrar hatırlatmak gerekirse bu bilgi tamamen tahminidir.

Bu haliyle iOS 10’u destekleyen modeller;

Tablet ürünler için;  iPad 3,iPad 4, iPad mini, iPad mini 2,iPad mini 3, iPad Air,iPad Air 2, iPad Pro

Mobil Ürünler için; iPhone 5,iPhone 5C,iPhone 5S,iPhone 6,iPhone 6 Plus,iPhone 6S,iPhone 6S Plus

olacaktır. Ayrıca iPod 5 de bu güncellemeden yararlanabilecektir.

Halka açık olarak sunulacak olan iOS 10 Beta sürümü ise Haziran 2016 tarihinde Apple şirketin resmi sitesinden yayınlanacaktır. Tabi ki sizlerde bu sürümü yükleyip ardından eksikleri ve hataları Apple’ye bildirebilirsiniz.
iOS 10 Çıkış Tarihi

iOS 10 Teknik Özellikleri

Gelen ilk bilgilere göre iOS 10‘da artık siri daha da gelişecek. Bizlere sürekli aynı cevapları vermekten çok tamamen yapay bir zeka ile konuşabileceğiz. Geçen senelerde Siri’nin Türkçeleşmesi de Apple şirketinin ülkemize yavaş yavaş ısındığının göstergesi idi. Bir diğer merak edilen ve açıklaması yapılan özellikte 3D Touch özelliği.

Evet bildiğimiz üzere iOS 9’un iPhone 6s için yaptığı güncellemede 3D Touch özelliğini getirmişti. Bu özelliğin geliştirildiğini söyleyen Apple bu güncellemesi ile de artık kontrolü daha da stabil yapacak. Farklı ayarları getirecek olan 3d Touch bakalım nasıl geliştirilmiş. Hepimiz Eylül ayında göreceğiz… 🙂 iOS 10 Ne Zaman Çıkacak? sorusunun cevabı işte size…

iOS 10 Ne Zaman Çıkacak?

Daha bir çok özelliğin resmi olarak açıklanmadığını belirterek eğer yeni özelliklere daha çabuk ulaşmak istiyor iseniz sizde sitemizi takip ederek bunları hemen öğrenebilirsiniz.

Okuyucularımız için derlemiş olduğumuz iOS 10 Ne Zaman Çıkacak? makalesinde olası teknik özelliklerden yayınlanmış resmi görsellerden ve iOS’un hangi modelleri destekleyeceğinden bahsettik umarız okuduğunuz bu makale sizler için yararlı olmuştur.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...