iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor? - Yeni Özellikler - Ne Zaman Çıkacak? - Beta

iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?

iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Apple ürünlerinin olmazsa olmaz işletim sistemi iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?

Beta’sı şuanda yayında olan ve iPhone’nın efsanevi yazılımı iOS 11 yeni özellikleri ile kullanıcılarını büyülemeye devam ediyor. Büyük bir tanıtıma hazırlanan ve hazırlık için ön çalışması yani beta’sını tüm iphone kullanıcılarına sunan Apple yeni yazılımı iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?. Bu konu kapsamında iOS 11’in gelecek özelliklerinden de bahsedeceğiz. Oldukça büyük bir satış pazarı olan apple ürünlerinin yazılımı iOS bu sene her zamankinden daha erken zamanda yeni versiyonununu yayınlayacak. Hemen bu tarihi öğrenmek için yazımızın son paragrafına ilerleyebilirsiniz. Şimdi yeni çıkacak yazılım versiyonunun özelliklerinden bahsedelim;

iOS 11 ile Gelecek Yeni Özellikler

Sürüş esnasında rahatsız etmeme özelliği: Tanıtımda göze çarpan en ilgi çeken özellik bu. Özellikle Amerika’da bir çok kullanıcı Apple ürünlerinin bu özelliğinden yakınmakta idi. Şöyle ki kullanıcılar sürüş esnasında ürünlerden dolayı oldukça rahatsız ediliyordu. Hal böyle olunca da kazalar kaçınılmaz hale geliyordu.

Siri’nin yeni özellikleri: Siri her güncellemede devinimli olarak özelliklerine yenilerini ekliyor. Son büyük gelişme ise artık yapay zekası ile örnek olarak kullanıcı haberlerde gezerken yeni haber geldiğinde kullanıcıyı uyarabilecek. Bu yapay zeka kullanıcıların kullandıkları uygulamalara göre akıllanacak ve önerilerini ona göre sunacak, yani bir nevi ilgi alanına göre.

iMassage: Bu özelliğin az kullanılmasından yakınan Apple bu kısma’da büyük değişiklikler ve yenilikler getiriyor. Emoji, görselleştirme ve teknik açıdan düzeltilen iMassage yeni sürüm ile Apple Pay ile de entegreli çalışabilecek. Bu özellik sayesinde artık iMassage üzerinden para aktarımı yapılabilecek.

iOS 11 Geliştirmeleri

Siri: Geçmişten bugüne dilleri sürekli artan Siri artık iyice dillerin yapısını çözecek ve akıllıca cevaplar verecek. Hey Siri özelliğini geliştiren ve Yeni dilleri de bünyesine entegre eden Siri adeta telefonumuzun yeni insanı olarak bizimle iletişimde olacak. Yazılımcılar için yeni geliştirilebilecek bir çok özelliğinde geleceğini söylenilen iOS 11’de Sanal Gerçeklik uygulamaları geliştirilebilecek.

iOS 11 Ne Zaman Çıkıyor?

Geldik merak edilen asıl konuya işletim sistemi iOS11 ne zaman çıkacak diye soracak olursanız. Sistem Eylül ayından sonra kullanılabilir hale gelecek. Eylül ayı başlarından lansmanını düzenleyecek olan Apple işletim sistemini tanıttıktan sonra indirilebilir hale getirecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...