iOS 12 Ne Zaman Çıkacak? - Yeni Özellikleri - Çıkış Tarihi

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Yeni güncellemeden sonra isyan eden iOS kullanıcılarının merak ettiği iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

Apple 19 Eylül 2017 tarihinde iOS 11’i yayımladı. Güncellemenin üzerinden uzun bir zaman geçmeden kullanıcılardan bir yığın şikayet gelmeye başladı. Gelen şikayetler arasında home tuşunun geç cevap vermesi ve alarm gibi basit uygulamaların hata vermesi vardı. Ayrıca iOS 11 güncellemesi ile birçok kullanıcı hesap makinesini kullanamamaya başladı. Ayrıca yapılan performans testlerinde iOS  11’in 2 katı şarj yediği ortaya çıktı. Yapılan incelemeye göre wifi ve mobil veri kullanımını kapatmak için ayarlardan özel bir ayar gerekiyor. Bu ayarı yapmadıysanız telefonunuzun şarjı çabuk bitebilir.

iOS 11 Eksikleri

Bu nedenlerden ötürü 1 + 2 + 3 gibi basit bir işlemi bile yapamayan iOS 11 için kullanıcılar sabırsızlıkla yeni güncellemeyi beklemeye başladılar. 31 Ekim 2017 tarihinde iOS 11.1 beta adında yeni bir güncelleme geldi.  Bu yeni güncellemenin amacı iOS 11’de oluşan hataları gidermekti. Nitekim öyle de oldu. iOS 11.1 betayla birlikte birçok hata çözüldü. Güncellemeyle birlikte yeni emojiler geldi. Ancak şarj sorunu için herhangi bir açıklama yapılmadı. Hesap makinesi hala birçok kullanıcıda hatalı çalışıyor. Bu nedenle “iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?sorusu kullanıcıların aklını kurcalamakta.

Yukarıda saydığımız hatalarından dolayı kullanıcılar iOS 12’yi çok büyük beklentilerle beklemeye başladı. Gelecek güncellemede kullanıcılar sorunlarının çözümüne ek olarak wish list’in geri dönmesini istiyor. Bu özellik iOS 11 ile kaldırılmıştı. Wish List bir uygulamayı çok beğendiğinizde daha sonra satın almak için bekletmenizi sağlıyordu. iOS’ta kamera ayarları şu an ayarların içinde bulunmakta. Kullanıcılar bu ayarların tıpkı Android telefonlarda olduğu gibi kamera uygulamasına taşınmasını istiyor.

iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?

iOS 12 muhtemelen ilk çıktığında sadece geliştiriciler kullanabilecek. Geliştiricilerin kullanacağı ilk sürüm hataları giderildikten sonra kullanıcıların kullanımına sunulacak. Bu yeni uygulama ve özelliklerin de gelebileceğinin habercisi.  Güncellemenin Apple’ın çıkacak olan iPhone 9 telefonuyla birlikte gelmesi bekleniyor. Peki iOS 12 Ne Zaman Çıkacak?  Şu an Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak dolaşan söylentiye göre iOS 12’nin lansmanının 2018 Sonbahar döneminde olması bekleniyor. Umarız Apple iOS 12’yi beklemeden hatalarını giderir.

Yazan: Derya Dok


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...