Iphone X Ne Zaman Çıkıyor? - Özellikleri ve Fiyatı

Iphone X Ne Zaman Çıkıyor?

Iphone X Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Şu anda çeşitli opertörlerde ve teknoloji mağazalarında ön satışı yapılabilen Iphone X ne zaman çıkıyor? Türkiye’de de satışa girecek olan Iphone X Apple severler arasında merakla bekleniyor.

Şu anda çeşitli opertörlerde ve teknoloji mağazalarında ön satışı yapılabilen Iphone X Ne Zaman Çıkıyor? Türkiye’de de satışa girecek olan Iphone X Apple severler arasında merakla bekleniyor. Iphone X, Apple’ın 10. yılına özel olarak tasarlandı. Apple’ın geçen yıl lansmanında tanıttığı Iphone X,  2017 yılı boyunca Iphone 8’den daha çok merak edildi. Apple’ın akıllı telefonun geleceği olarak lanse ettiği Iphone X tamamen ekran kaplı ön yüz, görüntü sabitleyici çift kamera ve kablosuz şarj özelliği ile piyasaya sunulacak. Suya ve toza karşı korumalı olan Iphone X’in ekran kilidi Face ID özelliği ile açılabilecek. Cihaz Gümüş ve Uzay Grisi olarak iki farklı renkte satışa sunulacak.

Iphone X Özellikleri

Iphone X, 5.8 inçlik süper retina ekranına sahip. Güçlü makine öğrenme ve arttırılmış gerçeklik gibi önemli şeylerin üzerine etkileyici bir 3D oyun deneyimi sunuyor. Bütün bu özelliklerin bataryayı kötü etkileyeceğini düşünebilirsiniz. Ama Apple bu konuda da önlemini almış bulunmakta. Iphone X, Iphone 7’ye kıyasla 2 kat daha pil ömrü sağlayabiliyor.  Cihazda bugüne kadar akıllı telefonlarda kullanılan en güçlü ve akıllı olan A11 işlemcisi kullanılmış. Arkada bulunan kameraların her birisi 12 MP ve optik görüntü stabilizasyonu sağlayabiliyor. Face ID özelliği ile yüz tanıma ile kilit ekranının açılabileceği Iphone X’te Animojiler bulunuyor. Truth Depth özelliği sayesinde yüzünüzü tanımlayıp panda, robot, tavşan gibi 12 farklı animojiye çevirebiliyor. Ön ve arka kameralarda kullanılan portre ışığı özelliği size ışık sağlayıp stüdyo kalitesinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Keskin ön planlar ile daha profesyonel selfie çekimi yapabilirsiniz. Tamamen kablosuz şarj özelliği sayesinde telefonu çok daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz.

Iphone X Ne Zaman Çıkıyor?

Diğer ülkelerde 27 Ekim 2017’de ön satışa çıkan Iphone X, 3 Ekim’de satışa sunulmuştu. Apple’ın üretimi talebi karşılayacak şekilde gerçekleştirmemesi nedeniyle Türkiye bu ülkeler arasında yer almıyordu. Ama ülkemizde de ön satışa giren Iphone X 24 Kasım 2017’de satışa sunulacak. Iphone X – 64 GB’ın satış fiyatı 6.099 TL, Iphone X 256 GB’ın satış fiyatı ise 6.899 TL olacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...