İstanbul Coffee Festivali 2018 - Ne Zaman Yapılacak? - Kimler var?

İstanbul Coffee Festivali 2018

Bu yazıyı oylayın

Beşinci senesinde İstanbul Coffee Festivali 2018 Ne Zaman Yapılacak?

Beşinci yılında İstanbul Coffee Festivali kahveseverleri Küçük Çiftlik Park‘ta ağırlıyor. İlk olarak 2013’te yapılan ve geçen sene Haydarpaşa garında düzenlenen festival bir çok kişiyi ağırladı ve kendinden çok söz ettirdi. Bu sene uzun çalışmalar neticesinde Küçük Çiftlik Park‘ta düzenlenecek olan festival 20-23 Eylül 2018 Tarihleri arasında gerçekleşecek. 3 farklı tema ile katılanlara sunum yapacak olan festival bu sefer farklı kahve lezzetleri ile ve zengin içeriği ile de konuklarını eğlendirecek. İstanbul Coffee Festivali Ne Zaman sorusunun yanıtını da verdikten sonra Festival hakkında sizi biraz bilgilendirelim bilet fiyatları için en alt paragrafa geçebilirsiniz.;

Festival Şehirde

Festival İCF haftası kapsamında önceki etkinliklerinden farklı olarak İstanbulun farklı noktalarında da yer alacak. Kahve ile alakalı olan neredeyse herkesi ağırlayacak olan festivalde; Üretici markalar, kahve kuruluşları, çiftlikler, kavurucular, imalatçılar, tüccarlar yani neredeyse kahveye dokunan herkes yer alacak.

Avrupa’nın en büyük açık hava kahve festivalleri arasında yer alan İstanbul Coffe Festival İCF haftası kapsamında ayrıca 17 eylülde start verecek 17 ve 19 eylül tarihleri arasında bir çok mekanda farklı tarzda pop up etkinlikler düzenleyecek. Bambaşka kahve tatları ile size farklı kahve lezzetleri sunacak olan festivalin ilk bölümünden bahsedelim;

The Source

Türkçesi ile kaynak yani kahvenin kaynağı. İlgileri üstünde toplanacağı düşünülen ilk seminerde, kahvenin ortaya çıkışı ve dünyaya nasıl yayıldığı hakkında bilgiler edineceğiz. Bu öyküde bir çok kahve çeşidinin nasıl ortaya çıktığını, kahvenin önümüze gelene kadar hangi evrelerden geçtiğine ve kahve kavurma tekniklerinden bahsedilecek. Ülkelere göre hangi kahve türleri daha cazibeli ve kahve çekirdeklerini kavururken hangi çekirdeğe hangi teknik uygulanır bunlardan bahsedilecek.

The Journey

Yani türkçesi ile gezinti. Bu bölümde kapsamında farklı deneyimler, kahve demleme teknikleri, farklı teknikler ve atölyelerde teorinin uygulanması gerçekleşecek. Yani birebir olarak kahve nasıl yapılır burada öğrenebileceksiniz. Hangi türde kahve yaklaşımları mevcut bunları da yakından inceleyebiliyor olabileceksiniz.

The People

Yani insanlar yani kahvesevenlerin buluşma yer. Bu bölümde farklı ve canlı müzik performansları ile bir çok değerli sanatçımız da yer alacak. Müzik festivalini aratmayacak olan İstanbul Coffee festivalinin bu bölümü de oldukça eğlenceli geçecek gibi gözüküyor.

Coffee & more çatısı altında bir çok farklı etkinliğe de göz kırpan bu festivalde ayrıca SCA Türkiye Şampiyonası da yapılacak. Bu Şampiyona’da 5 kategoride Senenin enleri seçilecek. Gidecek olan tüm kahve sevenlere şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz. Bir başka ne zaman konusunda görüşmek üzere, esen kalın..

istanbul coffee festivali ne zaman

 

İstanbul Coffee Festivali 2018 Bilet Fiyatları

Bu sene de geçen seneki gibi oldukça uygun fiyata katılabileceğiniz festivalde biletler 40 tlden başlayıp 280 tlye kadar yükselebiliyor. Her gününe katılmak isteyenler için o 280 tl gözünüz korkmasın. Verdiğimiz tarihler arasında istediğiniz gün katılmak içinse minimum tutar ile yani 40 tl ile festivale katılabilirsiniz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...