It Ne Zaman Vizyona Girecek? - Ne Zaman Vizyonda?

It Ne Zaman Vizyona Girecek?

It Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

Stephan King’in aynı adlı romanından uyarlama It Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dürüst bir şekilde konuşmak gerekirse bir Stephen King hayranı olarak bu film birçok açıdan beklediğim filmler arasında. Filmin vizyon tarihi belli olduğuna göre buna özel bir yazı yazalım istedim. Şimdi lafı da pek uzatmadan IT filminin vizyon tarihi ve konusu hakkında biraz konuşalım. It Ne Zaman Vizyona Girecek? sorusunun yanıtı için hemen son paragrafa ilerleyebilirsiniz.

 

IT Kitabının Konusu Nasıldı?

Küçük bir Amerikan kasabası olan Derry’de geçen ve tüm çocukların palyaço korkusunda haklı olduğunu kanıtlayan hatta onunla da kalmayıp korkmayan çocukları bile korkuya sürükleyen bu kitap bir neslin en büyük korkusuydu.  Kanalizasyon mazgallarının altında dehlizlerde yaşayan canavarımız küçük çocukları kaçırmasıyla bilinir. Ve ana kitap 7 çocuğun bu korkunç canavar ile yaşadığı olayları konu alır. Spoiler vermemek için aslında kitap hakkında daha fazla bir şey söylemeye gerek olduğunu sanmıyorum.

Daha Önceden..

IT aslında film olmadan önce 1990 yılında bir dizi olarak yayın hayatına başlamıştı. Sadece 1 sezon ve 2 bölümden oluşan bu mini dizi çok yüksek bir beğeni almasa bilene gayet iyi bir oranla ömrünü tamamlamıştı.

Naçizane Ufak bi yorum;

Şimdi kabul edelim Stephen King’in romanlarının uyarlamaları o kadar çok dikkat çekmemişti. Buna rağmen Rosered Konağı kitabının mini dizi uyarlaması gayet başarılı olmuştu. Elbette ki Mist filminin o kahreden sonunu kim unutabilir ki?. Ayrıca 11.22.63 uyarlamasını da es geçmemek gerekiyor.

Stephen King romanlarının şüphesiz her zaman kendine has bir konusu ve dokusu var. Bazı şeyleri işlerken onun aslında orada anlatmak istediği durumun ne olduğunu filmin sonuna kadar anlayabilmemiz zor oluyor. Yayınlanan fragmanlar şuan için izleyiciyi büyük bir beklentiye sürükledi diyebiliriz. Tek umudumuz veyahut tek endişemiz kitabın asıl anlatmak istediğini doğru bir şekilde anlatabilmeleri olacak gibi görünüyor.

It Ne Zaman Vizyona Girecek?

Esas merak edilen sorunun yanıtına gelecek olursak; IT filmi ülkemizde 8 Eylül 2017 tarihinde sinemalarda olacak. Filmin konusu şu ana kadar yayımlanan fragmanlardan anladığımız kadarıyla pek bir değişikliğe uğramayacak ancak yine de senaryo bakımından bazı değişiklikler beklemek kaçınılmaz. Konu hakkında size aktaracaklarımız bu kadardı, bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile, şimdi size Trailer ile baş başa bırakıyoruz;

Yazan: Pelin ipek


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...