Kaybedenler Kulübü Yolda - 2 Ne Zaman Çıkıyor? - Ne Zaman Vizyonda?

Kaybedenler Kulübü Yolda – 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Kaybedenler Kulübü Yolda - 2 Ne Zaman Çıkıyor?
5 (100%) 1 vote

Türk filmlerinin efsanesi Kaybedenler Kulübü Yolda – 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Yiğit Özşener ve Nejat İşler’in bir çok film eleştirmeni tarafından efsanevi olarak nitelendirilen Kaybedenler Kulübü filminin ikincisi geliyor. Devam filmi olarak çıkacak olan film 90’lı yıllarda yaşanmış olan bir hikayeyi anlatıyordu. 90’lı yılların sonuna doğru Kent FM’de yayına başlamış olan Kaan ve Mete ikilisinin farklı insanları bir araya getirdiği bu Radyo Programı yani Kaybedenler Kulübü müthiş bir aileyi bir araya getirmişti. Filmin ikincisi için kollar sıvanınca akıllarda Kaybedenler Kulübü Yolda – 2 Ne Zaman Çıkıyor? sorusu belirdi. 16 Mart 2018‘de vizyona girecek olan filmin şuanda çekimlerinin başlanıldığı biliniyor. Zorlu bir zamanda boy gösterecek olan filmin birincisine nazaran ikinci filmde daha çok izleneceğini düşünüyoruz.

Kaybedenler Kulübü neden bu kadar sevildi?

Evet bu detay en çok merak edilen soruların arasında. İlk filmi 25 hafta gösterimde kalmasına rağmen film toplamda 485.580 kişi tarafından izlenildi. Yani hak ettiği yeri bulamadı. “Tek kaşlı karakterlerin komedisi” ‘nin izlenmesi yanında osuruk gibi bir rakam diyebiliriz. Fakat gel gelelim ki fısıltı gazatesiyle büyük bir iş yaptı diyebiliriz. Kulaktan kulağa söylemler ile izlenilen film belkide diğer bahsedilen osuruk filmlerden daha çok sevildi.

Peki filmin konusu neydi?

Mete ve Kaan karakterlerimiz yakın arkadaşlardı ve aslında tam iki kafadar denilebilecek aynı frekanstaki insanlardı. Kaan bir yayınevinin sahibi iken Mete ise plak biriktiren farklı bir aile yapısına sahip ilginç bir karakterdi. İkilinin yakaladığı ortak frekansta yaptıkları doğal sohbet neticesinde radyo dinleyicileri tekrardan “kulaktan kulağa” büyüdü ve program adeta fenomen haline geldi.

Konu nereye ilerleyecek?

Filmin başlığından ufak bir spoiler yiyoruz zaten. Film ikilinin programı kapattıktan sonra yaptığı seyahatleri konu alacak. Bildiğimiz gibi Kaan karakteri her sabah motoru yaptığı seyahati bu sefer ikili şekilde yapacaklar. Seyahatler başlarından geçen macerayı anlatacak olan film şimdiden büyük bir merak uyandırıyor. Filmin en dikkat çekici yönü aslında konusu diyebiliriz. Yeni filmin yönetmenliğini ve senaristliğini yapacak olan Mehmet Ada Öztekin birinci filmden hemen sonra ikinci film için senaryo çalışmalarına başladığını gizlememesi filmden beklentiyi de oldukça yükseltiyor.

Kaybedenler Kulübü Yolda – 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Zorlu bir zamanı seçmiş olan yapım bir çok film ile aslında aynı zamanda vizyona girecek. Ama birinci filmden gelen kemik izleyici ve fanlar bu filmi kaçırmayacaktır. 16 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek olan film için herkese şimdiden başarılar diliyoruz. Bir başka yazıda görüşmek dileği ile gelecek yeni bilgilerle de burayı güncelleyeceğiz efenim bizden ayrılmayın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...