Kayhan Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Kayhan Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Kayhan Ne Zaman Vizyona Giriyor?
Bu yazıyı oylayın

Şahan Gökbaharın Yeni Projesi Kayhan Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Şahan Gökbahar maalesef bence türk sinemasının kalitesini yükseltenlerden değil, düşürenlerden. Ancak son yıllarda vizyona giren filmlere bakılınca, zaten sektörü düzeltme çabasında olan bir iki film bulabilirsiniz en fazla. Geri kalanların hepsi kalitesiz, özensiz ve ‘Ne yapsak izlenir‘ düşüncesiyle yapılmış işler. Lütfen bu tarz yapımlara para kazandırmayın, izlemeyin ve destek vermeyin diyerek konumuza geri dönüyorum. Kayhan, son yıllarda her seferinde aynı malzemeyi birazcık değiştirerek bizlere sunan Şahan Gökbahar’ın yeni projesi. Özetlemek gerekirse sevgili Şahan bey bu sefer Recep karakterindeki kılları kesip, adını değiştirerek bizlere sunuyor. Filmin  şuana kadar bir tane fragmanı yayınlandı.

Filmin Detayları

Filmin senaristi pek yaratıcı bir insan olan Şahan Gökbakar. Yönetmen ise Tolga Gökbakar. Filmin fragmanına gelen yorumlar haliyle çok olumsuz. İnsanlar Recep İvedik benzeri bir film olduğunu, karakterin çok itici olduğunu ve maalesef Şahan Gökbakar’ın kendi çizgisini geçemediğini düşünüyor. Bu ülke tam 5 tane bir birinin kopyası Recep İvedik filmi gördü be. Ne gerek var şimdi aynı tür, aynı tarz klişe bir filme. Neyse geçelim konuya.

Kayhan Filminin Konusu

Filmin konusu Kayhan karakterinin okul yıllığında ona gelen yorumları gördüğünde intikam almaya karar vermesi. Her bir okul arkadaşından birer birer, birbirinden farklı itici ve saçma yollarla intikam almasını anlatıyor. Basit. Saçma. Gereksiz. Karakterimiz biraz ezik bir tip. Konuşma şekli diğerlerinden farklı ve bir takım algı sorunları var.

Neden Bu Kadar Karşı Çıkıyorum?

Yazıyı okurken bazılarınız ‘Amma karşı çıktın filme be arkadaş’ demiş olabilir. Filme karşı çıkmamın sebepleri çok fazla. Bunlardan biri bu filmlerin topluma etkisi. Gittikçe daha da kabalaşan, çirkinleşen ve düşüncesizleşen bir toplum oluşuyor. Bu tarz filmler bunun en büyük sebebi. Yaşı küçük olan ve kişiliği henüz oturmamış, gelişmekte olan bir insan Kayhan veya Recep İvedik filmini izlediğinde ondan çok fazla etkilenecek. Belki o karakterleri örnek alacak, belki herkes komik bulduğu için aynen onlar gibi davranacak. Özetle ben bu tarz filmlere karşı çıkıyorum çünkü bunlar en çok toplumu kötü yönde etkiliyor…

Kayhan Ne Zaman Vizyona Giriyor?

Prosedür gereği bu soruyu cevaplıyorum, öğrenmeseniz de olur aslında. Neyse, film 9 Şubat 2018 tarihinde vizyona girecek. Bir başka yazıda daha görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın…Selam! Ben Anıl. Film,dizi izlemeye ve çizgi roman okumaya bayılırım. Ne Zaman Çıkıyor ekibinin bir parçasıyım...

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...