Kelebekler Ne Zaman Vizyona Girecek? - Kelebekler Konusu

Kelebekler Ne Zaman Vizyona Girecek?

Bu yazıyı oylayın

Kelebekler Ne Zaman Vizyona Girecek? Sundance Film Festivalinde Büyük Jüri Ödülü kazanan Kelebekler bağımsız sinema ürünü. Film hakkında merak edilen her şeyi yazımızda yazdık.

Tolga Karaçelik’in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği film büyük ses getirdi. Amerika’nın en iyi film festivallerinden birisi olan Sundance Film Festivalinde Büyük Jüri Ödülü kazanan film oldukça merak ediliyor. Türkiye’de ödülü kazanan ilk yönetmen olan Tolga Karaçelik, sinema tarihine imzasını attı. Filmin çekim hikayesi de oldukça ilginç. Film toplam 18 günde çekildi. Yönetmen Karaçelik “Bu ödül filmin 18 günde çekilmesini sağlayan ekibime.” diyerek ödülü teslim aldı. Film toplam 18 günde parasız çekilmiş. Bütün oyuncularını tebrik ediyor, sanat alanında böyle önemli bir başarı kazandığımız için gurur duyuyorum. Kelebekler ne zaman vizyona girecek?

Kelebekler Film Konusu

Filmde 30 yıldır ayrı yaşayan ve birbirleri ile görüşmeyen 3 kardeşin hikayesi anlatılacak. Eşi öldükten sonra çocuklara nasıl bakacağını bilemeyen baba onları farklı yerlere gönderir. Kardeşlerden birisi Almanya’ya teyzesinin yanına iki tanesi de Ankara’ya halalarının yanlarına gönderilir. Babaları hiçbir neden belirtmeden onları Hasanlar Köyü’ndeki evine çağırır. Kardeşlerin en büyüğü Cemal kardeşlerini alır ve garip köye doğru yola koyulurlar. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köye vardıklarında babalarının öldüklerini öğrenirler. Babaları vasiyetinde köyün acayipliği olan kelebeklerin gelişinde gömülmek istediğini belirtmiştir. 3 kardeş köyde geçirdikleri zaman içerisinde hem birbirlerini tanımaya çalışırlar hem de babalarının kim olduğunu bulmaya çalışırlar. Filmde Bartu Küçük Çağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Ezgi Mola, Ercan Keskal, Serkan Keskin yer alıyor. Amerika’nın Utah kentinde gerçekleştirilen Sundance Film Festivali bağımsız sinema için oldukça önemli bir festival. Sundance enstitüsünün başkanlığını önemli bir sinemacı olan Robert Redford yapıyor. Bu yıl 18. Düzenlenen festivalde ilk defa Türk yapımı bir film ödül aldı. Film bağımsız sinema örneği olduğu halde Kültür Bakanlığı tarafından hiçbir teşvik çıkmadı. Film daha sonra Rotterdam Film Festivaline de katıldı. Film için ayrılan bütçe reklam bütçesinden daha az.

Kelebekler Ne Zaman Vizyona Girecek?

Sundance Film Festivalindeki önemli başarısından sonra Avrupa’da da gösterime giren film büyük ses getirdi. Film 30 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...