LG G7 Ne Zaman Çıkıyor? - Telefon Özellikleri ve Fiyatı

LG G7 Ne Zaman Çıkıyor?

LG G7 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

LG’nin çıkması beklenen yeni telefonu G7 hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. LG G7 Ne Zaman Çıkıyor? Telefon özellikleri,fiyatı ve daha fazlası…

Geçtiğimiz Mart ayında satışa sunulan G6 metal kasa ile 3 farklı renk ile satışa sunulmuştu. LG bu telefonda ilk defa çıkarılabilen batarya özelliğinden vazgeçip dayanıklılığa önem verdi. G6 30 dakika boyunca 1.5 metre derinlikteki suda kalabiliyor. G6 için tamamen yeni bir arayüz tasarlayan LG akıllı televizyonlarında kullandığı görüntü kalitesini telefona da taşımıştı. Ekranda kullanılan Corning Gorilla Glass 5 ile cihaz darbelere ve çizilmeye karşı korunuyor. G6’dan sonra gelecek G7 için ilk konsept videosu yayınlandı. LG G6 18:9 en/boy oranında çıkan ilk telefon olmuştu. Tasarımsal olarak G6 ile benzerlikleri bulunan G7 için konsept videosu Consept Cretor tarafından yayınlandı. 27 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan videoda G7’nin tasarımsal özellikleri ile ilgili birkaç ipucu veriliyor. LG G7 ne zaman çıkıyor?

LG G7 Özellikleri

Çıkacak olan ürünün tasarımının konsept video ile aynı olmayacağını önceden belirtmekte fayda var. Konsept modelde telefonun arka yüzünün cam olduğu görülüyor. Cihaz gümüş, mavi ve kırmızı renklerde görünüyor. Konsept videoda cihazın tıpkı G6’daki gibi çift kameraya sahip olacağı ve ekranın neredeyse tamamının dokunmatik olacağı görülüyor. Metal kasaya sahip olacağı düşünülen cihazın, consept tasarımında LG’nin imzası olan arka tarafta kameraların altında yer alan kilit tuşu ile parmak izi taraması yapılabiliyor. Telefonun kulaklık çıkışı üst kısımda bulunuyor. Ses tuşları ise cihazın sol tarafında bulunuyor. Telefonun sağ tarafında ise güç tuşunun olması bekleniyor. LG G7’nin G6’ya göre daha geniş bir ekrana sahip olacağı görülüyor.  Consept videoda cihazın Snapdragon 845 yonga setini içereceği görülüyor. Telefonun işletim sistemi olarak ise Android Oreo 8.0 olacağı öngörülüyor.

LG G7 Ne Zaman Çıkıyor?

Söylentilere göre LG G7, Samsung S9 ve Galaxy S9+ dan önce çıkacak. Bir diğer söylentiye göre LG kendi yapay zekayla çalışan asistanını da bu telefonda çıkaracak. Siri gibi olması beklenen asistanın henüz ismi belli değil. Henüz LG’den resmi bir açıklama yapılmadı ama LG G7’nin 2018 yılında Ocak’ın ilk haftası çıkması bekleniyor. Cihazın çıkış fiyatının ise yaklaşık 650 Euro olacağı tahmin ediliyor. Cihazın Türkiye’de satışı olup olmayacağı henüz kesinleşmedi.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...