Luther 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor? - Luther Konusu

Luther 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Luther 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor?
Bu yazıyı oylayın

Başarılı oyuncu Idris Elba’nın reyting rekorları kıran dizisi final sezonu ile ekranlara veda edecek!

Geçen sezon tadı damağımızda kalan Luther 5. sezonu ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Dizinin çekimlerine geçtiğimiz Ocak ayında başlanmıştı. BBC’nin göz bebeği olan dizi maalesef ekranlara veda ediyor. Geçtiğimiz sezon sadece 2 bölüm yayınlamış olan Luther 2010 yılında hayatımıza girmişti. Idris Elba’nın çok yoğun programı nedeniyle dizide aksamalar meydana gelmişti. Ocak ayından başlayan çekimlerin itibaren çekimlerinin birkaç hafta süreceği söylenmişti.

Dizinin yönetmeni yeni sezonunun çok iyi geri dönüş yapacağını söylemişti. Yeni sezonda kahramanımız oldukça zorlu bir süreçten geçecek. Diziye yeni eklenecek karakterler ise sır gibi saklanıyor. Peki Luther 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Luther 5. Sezon Konusu

Senarist ve yapımcı Neil Cross dizinin 5. sezonu ile ilgili sadece bir açıklamada bulundu. Çok güçlü bir finalle ekranlara veda edeceğini söyledi. Sanırım kahramanımızı zorlu bir süreci atlatırken göreceğiz. Zaten yayınlanan kısa trailerda da “Bu canını çok yakacak” yazısınının Luther’e dönüşmesini görüyoruz. Oldukça karanlık bir trailera sahip olan dizinin son sezonu çok heyecanlı olacak.

Dizinin finalinin açık uçlu bırakılarak sinema filmine dönüştürüleceği yönünde bazı açıklamalar bulunuyor. Neil Cross verdiği röportajda bununla ilgili de bir açıklama yaptı. Luther dizisinin elbet bir gün biteceğini söyleyen Cross, dizi ile ilgili gelecek planlarının olduğunu da söyledi. Dizinin 5. sezonunda kemik oyuncu kadrosunu aynen göreceğiz.

Luther 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Ocak ayında çekimleri başlanan dizinin tanıtım fragmanı 18 Haziran’da çıktı. Kış ayının sağladığı karanlığı ve derinliği seven Cross özellikle Ocak ayını tercih ettiklerini belirtti. Idris Elba bu rolü başarılı bir şekilde canlandırdığı için bir dönem James Bond olması düşünülmüştü.

Dizinin yayın tarihi ise henüz kesinleşmedi. Tahmini olarak Eylül 2018 gibi çıkması beklenen dizinin son sezonu 5 bölüm olacak. Idris Elba’nın yeni filmi Yardie yüzünden programının yoğun olduğunu biliyoruz. Bu nedenle dizinin çıkış tarihinde biraz gecikme olabilir. Luther’in sinema filmi olmasa bile Neil Cross ve Idris Elba ikilisinden uzun metraj bir film bekliyoruz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...