Magdalalı Meryem Filmi Ne Zaman Çıkıyor? - Konusu ve Oyuncular

Magdalalı Meryem Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

Magdalalı Meryem Filmi Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Hristiyan inancının önemli müritlerinden biri olan Magdalalı Meryem’in hayatı film oluyor.

2016’nın Şubat ayında duyurulan film vizyona girmeye hazırlanıyor. Biyografik dram türünde olan film Hristiyan dünyasında büyük olay yarattı. Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan filmin Imbd’de popülerliği arttı. Magdalalı Meryem veya Mecdelli Meryem Yeni Ahit’e göre İsa’nın takipçilerinden birisi. Markos ve Yuhanna incillerine göre İsa’yı öldükten sonra dirildiğini gören ilk insan olacaktır. Luka inciline göre İsa bir gün Farisilerden Simun’un evinde yemek yerken kentte günahkar olduğu bilinen bir kadın içeri girer. İsa’nın ayaklarına kapanır ve ağlar. Gözyaşlarını saçı ile siler. İsa kadına günahların bağışlandı. İmanın seni kurtardı. Esenlikle git der. Bu günahkar kadının Magdalalı Meryem olduğu kabul edilir. Daha sonra Fransa’da inzivaya çekilip kilisede limon kokusu ve kutsal ekmekle beslenir. Ancak bu bilgiler incillere göre farklılaşabiliyor. Hakkında verilmiş ortak bir karar yok. Bu nedenle film oldukça merak ediliyor. Peki Magdalalı Meryem Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

Magdalalı Meryem Film Konusu ve Oyuncuları

Birinci yüzyılda kutsal topraklarda geçen film, kendisine yeni bir hayat arayışı içerisinde olan gizemli kadın Magdalalı Meryem’in hayatını konu ediniyor. Küçük bir balıkçı kasabasında geleneklerine bağlı ailesiyle birlikte yaşayan Magdalalı Meryem en sonunda dayanamaz. Baskılarla ve sınırlarla dolu hayatından kaçıp yeni bir harekete katılmaya karar verir. Kutsal lider İsa’nın hareketine katılan Meryem onun öğretileri doğrultusunda Kudüs’e gitmeye karar verir. Magdalalı Meryem kendisini Kudüste Hristiyanlığın doğuş hikayesinin ortasında bulacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Garth Davis yer alıyor. Magdalalı Meryem’i ise Rooney Mara canlandırıyor. Davis daha önce Mara ile 6 oscarlık film Lion’da beraber çalışmışlardı. Filmin yapımcıları ise Lion ve Zoraki Kral’ın yapımcıları. Hristiyan inancının kutsal peygamberi İsa’yı ise Joaquin Phoneix canlandırıyor.

Magdalalı Meryem Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

Filmin senaristliğini ise Helen Edmundson ve Philippa Goslett yapmıştır. Akademi ödülleri adayı olan Rooney Mara ve Joaquin Phoneix başrolde olduğu film sinema severler tarafından merakla bekleniyor. Filmde ayrıca Bakire Meryem’de yer alıyor. Film 4 Mayıs 2018’de vizyona girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...