Making A Murderer 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? - Konusu

Making A Murderer 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Making A Murderer 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? Gerçek bir hikayeyi konu alan hikayesiyle belgesel türünde olan dizi geniş bir kitle tarafından beğenilmişti.

18 Aralık 2015 tarihinden beri Netflix üzerinde yayınlanan dizi 2. Sezonu için hazırlanıyor. Dizi Steven Avery isimli adamın sıra dışı hikayesini anlatıyor. Dizi belgesel türünde olduğu için gerçek bir hikayeye dayanıyor. İzleyicilerinden %90 oranında beğeni toplayan dizinin 2. Sezonunun da yapılmasına karar verildi. Dizide Dolores Avery, Steven Avery, Ken Kratz ve Brendan Dassey yer alıyor. Bu kişiler gerçek kişiler. Başlarından geçen kötü olayları anlatıyorlar ve bir katilin oluşum sürecini görebiliyorsunuz. Dizinin gerçek bir olayı anlatması ve gerçek kişileri kullanması oldukça çarpıcı. 1985’te yaşanan olayın sır perdesi aralanıyor. Peki Making A Murderer 2. sezon ne zaman çıkacak?

Making A Murderer Konusu

Yapımın hikayesi ise şu şekilde; 1985 yılında kendisine gıcık olan şerif yüzünden Steven Avery’nın başı belaya girer. Şerif cinsel saldırıya uğrayan bir kadını yönlendirir ve Avery suçlanır. Başka birini suçlyan deliller ise görmezden gelinir. Steven Avery 18 yıl boyunca işlemediği bir suçtan dolayı hapis yatar. 1995 yılında gerçek suçlu yakalanır. Gerçek suçlu yerine hapiste başka biri yatmaktadır ancak olay şerif tarafından örtülür. Sonuçta Avery 2003 yılına kadar hapiste kalır. Laboratuvar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte Avery’nin suçsuzluğu ortaya çıkar. Çıktıktan sonra kendisini içeri yollayan şerife 36 milyon dolarlık dava açar. Ancak bütün polisler el ele vererek başka bir cinayeti adamın üzerine atarlar. Belgeselde temyiz süreçlerinin temsili olduğunu görebilirsiniz. Polisin nasıl kafasına göre delilleri okuduğunu ve tanıkları yönlendirdiğini görünce küçük dilinizi yutacaksınız.

Making A Murderer 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Oldukça çarpıcı bir hikayesi bulunan serinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. 2. Sezonun da 4 ölümden oluşacağı açıklandı. Dizinin bu yılın ortasında yayınlanması bekleniyor. Dizi 2018 Sonbahar döneminde ekranlara geri dönecek. Dizinin ilk sezonu 2015 yılında yayınlanmıştı. Aradan 3 yıl geçtiği için dizide yaşanmış olan gelişmeler merak uyandırıyor. Geçtiğimiz günlerde de 2. Sezonun ilk teaser’ı yayınlandı. Dizinin kesin çıkış tarihi açıklanınca yazımızı güncelleyeceğiz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...