Manhunt Unabomber 2. Sezon Ne Zaman? - Konusu ve Oyuncular

Manhunt Unabomber 2. Sezon Ne Zaman?

Manhunt Unabomber 2. Sezon Ne Zaman
Bu yazıyı oylayın

1978 ve 1990 yılları arasında yaşamış bir dahi aynı zamanda terörist Ted Kaczynski’nin hikayesini anlatan dizi.

Discovery Channel’ın yeni dizisi Manhunt Unabomber geçtiğimiz Ağustos ayında yayınlanmaya başladı. Yaklaşık 1 ay boyunca ekranlarda olan dizi 8 bölüm sürdü. 90’lı yılların en çok konuşulan olaylarından biri olan Unabomber’in işlendiği dizi oldukça beğenildi. Dizi biraz True Detective dizisini anımsatıyor. Dizinin kadrosunda ise Avatar’dan tanıdığımız Sam Worthington, altın küre sahibi Jane Lynch ve Paul Bettany yer alıyor. Sağlam kadrosuyla çok tatmin edici bir çıkış yapan dizi ülkemizde de oldukça ilgi gördü. Suç – drama türündeki dizi Discovery Channel için Andrew Sodroski tarafından yaratıldı. Peki izleyicilerin merak ettiği Manhunt Unabomber 2. Sezon ne zaman sorusunun cevabı ne?

Manhunt Unabomber Konusu ve Oyuncuları

Manhunt Unabomber dizisinde 1978 – 1990’lı yıllarında gerçekleşmiş Unabomber olayının perde arkası anlatılacak. Unabomber lakaplı Ted Kaczynski’yi Paul Bettany canlandırmakta. Ted Kaczynski 16 bombalama eylemi gerçekleştirmiş ve 3 kişinin ölümüne neden olmuş bir suçludur. 16 yaşında Harvard’a kabul edilen ve daha sonra akademisyen olan Ted yaklaşık 17 yıl boyunca kimliğini açık etmeden gerçekleştirdiği onca eylemden sonra 1990’da gönderdiği mektuplardan sonra 1995’te medyaya yolladığı 35 bin kelimelik teknoloji karşıtı manifestosunun dilbilimsel olarak incelenmesi sonucunda bulunmuştur. Tartışmalı bir mahkeme sonucunda ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Şu anda 75 yaşında olan anarşist eylemcinin şartlı tahliye imkanı da bulunmamakta. Unabomber Üniversite ve Havayolları bombacısının kısaltılmış adıdır. Kaczynski’yi yakalayan FBI ajanı James Fitzgerald’ı ise Sam Worthington canlandırmaktadır.

Manhunt Unabomber 2. Sezon Ne Zaman?

Gerçek ve korkunç bir olaya dayandığı için oldukça ilgi çekici duran dizi kendisine has bir kitle edindi. Ekibinde ödüllü ve güçlü oyuncuların bulunması da diziye ayrı bir tat katıyor. Kimileri Kaczynski’yi bir seri katil olarak değil de fikirlerini insanlara yaymak isteyen, farkedilmek isteyen bir dahi olarak görüyor. Kendisinin fark edilmek için seçtiği yol doğru bir yol değil şüphesiz. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Emmy Ödüllü Greg Yaitenes oturuyor. Dizinin 2. Sezonunun olup olmayacağı ise henüz belli değil.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...