Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Bu yazıyı oylayın

Tarihi bomba dizilerin arasındaki yerini alan Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Bir ailenin varoluşundan yok oluşuna kadar yaşanan tüm olayları izleyeceğimiz kalite kokan dizi başladı. İlk bölümünden hemen sonra oldukça kaliteli bir izleyici kitlesini yakalayan yapım, konusuyla, oyuncularıyla ve işlenişi ile kalitesini göstermekte. Tarihte yaşanmış olaylara tanıklık edeceğimiz bu dizide bir ailenin yaşantısını izleyeceğiz. Yayınlanan ilk sezonun sezon finaline yaklaşması dizi için Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak? sorularını akıllara getirdi. 8 bölümlük sezonlar halinde izleyicisi ile buluşacak olan yapım bölüm başı 60 dakikadan oluşmakta. Yani ortalama tek sezonda 9 saatlik izlenim sunan yapımın biraz konusundan ve işleyişinden bahsedelim.

Medici: Master of Florence Dizi Konusu

Tüccar bir ailenin bankacılığa yükselmesinden ve kültürel bir devrime nasıl ön ayak olacağından bahseden yapım Medici ailesini anlatmaktadır. Floransa’nın Üstadı olarak anılan bu aile için yaşanan bunalımları, ilişkileri, kavgaları ve sevgiyi anlatan yapımda şüphesiz en çok ilgiyi çeken karakter Giovanni de’ Medici. Dustin Hoffman‘ın canlandırdığı karakter ailenin babası konumunda. Bir diğer başrol karakteri de Cosimo. Richard Madden‘in canlandırdığı bu karakter ise Giovanni’nin ve ailenin tek varisidir.

Baba ve oğul arasındaki ilişkiyi bir çırpıda ilk bölümünde anlatan yapım genel itibari ile yavaş bir ilerleme ile devam etmektedir. Bu yavaş ilerlemenin oluşturduğu sıkılmalara karşın ise flashbackler konuyu dinç tutmakta. Geçmişe dönüp küçüklükte yaşanan onayları anımsayan karakterler birbirlerinin kötü ve iyi yanlarını görmekte. Böylece bizlerde karakter analizi yapabiliyoruz.

Medici: Master of Florence 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Asıl sorunun yanıtına gelecek olursa yapım ilk izlenimde bir mini dizi havası vermekte. Fakat kanalın yaptığı açıklamaların arasında dizinin bir mini dizi olduğuna dair bir bilgi bulunmamakta. İkinci sezon için kanalından onay alarak devam edeceği düşünülen dizi IMDb den 8.2 alarak ortalamanın üzerinde kaliteli bir dizi olduğunu bizlere göstermektedir. Bir sonbahar dizisi olarak izleyicisinin karşısına çıkan yapım şuan için 2. sezon onayını alamadı. İzlenimler böyle tıkırında giderse onay eli kulağındadır diyebiliriz.

Resmi olarak açıklanacak herhangi bir bilgide güncelleyeceğimiz bu sayfayı takip ederseniz sizde bu bilgiyi alacak ilk takipçilerimiz arasında yer alabilirsiniz. Bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek dileği ile esen kalın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...