Melez (The Crossbreed) Ne Zaman Çıkacak? - Film Konusu

Melez (The Crossbreed) Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Türk yönetmen Biray Dalkıran’ın filmi Melez (The Crossbreed) Ne Zaman Çıkacak? Türkiye’de oldukça eleştiri toplayan yönetmenin yeni filmiyle ilgili detaylar yazımızda.

Türk yönetmen Biray Dalkıran’ın yeni korku filmi Amerika’da geçiyor.  Biray Dalkıran Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu. Daha sonra Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde doktora yaptı. Araf, Cennet, Cehennem 3D gibi korku filmleriyle ünlenmiş olan Biray Dalkıran’ın yeni korku filmi vizyona girmeye hazırlanıyor. Daha önceki filmlerdeki gibi bu sefer de dini metinlerden esinlenen korku temalı Hollywood yapımı Melez (The Crossbreed) Ne Zaman Çıkacak?

Melez (The Crossbreed) Filmi Hakkında

Melez filmi Hristiyanlık ve Musevilik dinlerinin kutsal metinlerindeki hikayelerden esinleniyor. İncil ve Tevrat’ta bulunan Lilith hikayesi filmin odak noktasını oluşturuyor. Filmin ana karakteri Amy istenmeyen bir hamileliğe yakalanıyor. Bu hamilelikten sadece en iyi arkadaşı Rose haberdar oluyor. Amy hamileliğini diğer herkesten saklıyor ve kürtaj yaptırmaya karar veriyor. Sonrasında sakin hayatına sevgilisi John ile birlikte devam etmeye başlar ve bir kasabaya giderler. Kasabanın rahibinden öğrendiklerine göre bu kasabanın kutsal kitaplarda geçen Lilith’in yaşadığı kasaba ile ilişkisi olduğunu keşfederler.

Lilith Hristiyanlık mitolojisine göre Adem’in ilk eşidir. Ancak  Lilith Adem’e boyun eğmek istemez ve isyan eder. Bu nedenle modern feminizmde Adem’e başkaldırısından ötürü Lilith en çok kullanılan özgürlük figürlerinden birisidir. Rönesans döneminde Michelangelo Lilith’i yarı insan-yarı yılan olarak tasvir etmiştir. İrlandalı ünlü yazar James Joyce ise Lilith’i kürtajların patronu olarak tanımlamıştır. Lilith efsanesinin bir çok versiyonunda, Lilith kaosu, baştan çıkarmayı, ve dinsizliği temsil eder. Ve her kılığında Lilith, tüm insanlık üzerine büyü yapar.

Lilith Adem’e başkaldırdıktan sonra dünyaya gider. Kendisinden melekler aracılığıyla geri dönmesi istenir, aksi takdirde bu isyanı her geçen gün çocuklarının ölmesiyle sonuçlanacaktır. Lilith geri dönmeyi reddeder ve ikiz çocuklar doğurur. Filmdeki hikayeye göre Amy ile John’un gittiği kasabada bu çocuklar hala varlıklarını sürdürmektedir. Biri iyi biri şeytani olarak doğan ikiz çocuklar eşlerini bulup çoğalmaya devam ederler. Bu gerçeğin farkına varan Amy ile John’un kasabadan kurtulup kurtulamayacağı ise meçhuldür.

Melez (The Crossbreed) Ne Zaman Çıkacak?

Biray Dalkıran’ın filmleri Türkiye’de çokça eleştiri alan filmler olsa da biz yorumu sizlere bırakıyoruz. Melez filmi 2 Mart 2018’de vizyona girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...