Metal Gear Survive Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında

Metal Gear Survive Ne Zaman Çıkacak?

Metal Gear Survive Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

E3 oyun konferansında duyurulan ve bir takım olaylar atlatan oyun merak konusu.

Hideo Kojima’nın efsaneleşen Metal Gear Solid serisinin Konami tarafından suyu çıkarılmak istenircesine devam ettirildiği seriye bambaşka bir oynanış türü getiren ve bu yüzden oyuncuları şüpheye düşüren yeni oyunu Metal Gear Survive ne zaman çıkacak? Metal Gear Survive Konami Digital Entertainment tarafından geliştirilen online tabanlı hayatta kalma, aksiyon, macera türünde bir oyun olacak. Metal Gear Survive Pc, PlayStation 4 ve XBox One platformlarında yayınlanacak.

Metal Gear Survive Nasıl Bir Oyun Olacak?

Metal Gear Survive arkadaşlarınızla co-op olarak oynayabileceğiniz, Phantom Pain evreninde geçen aksiyona dayalı bir zombi hayatta kalma oyunu olacak. Evet daha şimdiden Metal Gear Solid ile bunun ne alakası var şimdi dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki Hideo Kojima’nın Konami ile yollarını ayırdığı için bu oyunun yapım sürecinde yer almadığını belirtelim. Kendisi de yapılan bir röportajda şakayla karışık MGS ile zombilerin ne alakası var oyunu geliştiren ben olsaydım içerisine mech’ler koyardım demiş.

Metal Gear Survive’ın Hikayesi

Hikaye trailerda gördüğümüz kadarıyla Big Boss ve Miller’ın ana üsten ayrılmasından hemen sonra üs alevler içerisinde yanarken başlıyor. Bu sırada üssün tepesinde bir solucan deliği beliriyor ve tüm enkazı, hayatta kalanları, cesetleri paralel bir evrene taşıyor. Bu evren ise vücutları garip taşlarla kaplı undeadlerin kontrolü altındadır. Oyuncunun amacı ise eve dönebilmek için gerekli malzemeyi toplamak ve bu sürede hayatta kalmaktır.

Metal Gear Survive Ne Zaman Çıkacak?

Fragmanlardan göründüğü kadarıyla oynanış mekanikleri The Phantom Pain ile oldukça benzer görünüyor. Oyunda Metal Gear evreninden alışık olduğumuz gizlilik elementleri olacak mı bilmiyoruz daha çok aksiyon odaklı olacak gibi duruyor.  Konami oyunculara benzer bir Metal Gear Solid deneyimi sunmaya çalışsa da oyuncular Metal Gear Survive’a olumlu puan verecekler mi hep birlikte göreceğiz. Belki oyuna olan beklentiler düşük olduğu için bizi şaşırtır ve gerçekten iyi bir oyun çıkar ortaya. Oyunun çıkış tarihi ise 20 Şubat 2018 olarak duyuruldu. Oyun Pc, PlayStation 4 ve XBox one platformlarına aynı tarihte çıkış yapacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...