Metro Exodus Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hikayesi - Fiyatı

Metro Exodus Ne Zaman Çıkacak?

Metro Exodus Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

E3 konferansından beri merakla beklenen oyun hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızda.

Efsane olması beklenen yeni metro oyunu olan Metro Exodus E3 2017 konferansında duyuruldu. Duyurulduğu günden beri beklenen oyun oyuncuları gerçekten çok heyecanlandırdı. Oyun multi platform olarak piyasaya sunulacak. PC, Xbox One X, PlayStation 4’de oynanabilecek. Oyun şu anda bu platformların sitelerinde ön satışa girdi bile. Oyunun duyurulmasının ardından oyunun kitlesi tabiri caizse coştu. Uzun zamandır beklenen oyun sanılanın aksine açık dünya oyunu olmayacak. E3 konferansında oyunun tanıtım videosundan anladığım kadarıyla oyun ilk oyundaki atmosferinden çok farklı olacak. Oyun açık dünya olsaymış daha iyi olurmuş ancak şu anki hali bile çok güzel görünüyor. Peki merakla beklenen oyun Metro Exodus Ne Zaman Çıkacak?

Metro Exodus Oynanışı

Oyunda moral puanı sistemi yer alıyor. Metroda dinlediğiniz diyaloglara göre ve fakirlere kurşun vermeniz karşılığında size artı moral puanları geliyor. Bu moral puanı oyunun bitişini doğrudan etkiliyor. Oyun iyi ve kötü olmak üzere 2 bitişe sahip. Oyun yapımında Dmitry Glukhovsky’ın Metro 2034 ve Metro 2035 kitaplarından ilham alınmış. Yeni ve doğrusal olmayan seviyelerle harmanlanmış sürükleyici bir hikaye vadediliyor. Felaket sonrası Rus vahşi hayatını keşfedin ve gündüz – gece döngüleriyle ve dinamik hava durumuyla hayatta kalmaya çalışın. Yiyecekleri arayıp kendiniz buluyorsunuz. Ayrıca özel el yapımı silahlar yapabilmek için sahanızı genişletin ve parça bulun. Heyecan verici taktiksel hareketlerle mutantlarla savaşın. Bu yolculuktan arkadaşlarınızın hepsi sağ çıkamayacak. Devasa tekrar oynanabilirlik kapasitesiyle verdiğiniz kararların bir sonucu olacak. Karanlıkta soğuktan maskeniz buzlanacak ve soluğunuz kesilecek. Metro daha önceki oyunlarda olmadığı kadar sizi korkutacak ve içine çekecek. Oyun 2036 yılında geçiyor. Kıtalar arası bir yolculukta Spartan Rangers Çetesine Liderlik etmeniz bekleniyor. Rusya’dan Doğu’ya doğru yaşam arayışında olacaksınız. Nükleer kışın derinliklerine uzanın. Oyun şimdiye kadar ki en büyük Metro macerası.

Metro Exodus Ne Zaman Çıkacak?

E3 2017 konferasında duyurulan oyun için bir çıkış tarihi verilmemişti. PlayStation Store’da 225 TL’den satışa sunulan oyunun Mart – Nisan 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...