Metroid Prime 4 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında

Metroid Prime 4 Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Nintendo oyuncularını sevindiren haber sonunda geldi. Eski oyunlardan olan Metroid Prime 4 konsola çıkıyor.

Metroid prime 4 Nintendo Switch için geliştirilmekte olan first person bakış açısına sahip bir macera oyunu. Oyun ilk kez E3 2017 fuarında Nintendo gösterisi sırasında duyurulmuştu. Metroid Prime 3’ün üzerinden neredeyse on sene geçti ve oyun ilk kez Retro Studios tarafından geliştirilmeyecek. Metroid Prime 4 Bandai Namco tarafından geliştirilecek. Merakla beklenen Metroid Prime 4 Ne Zaman Çıkacak?

Metroid Prime 4 Oyunu Hakkında

Hikayesi orjinal Metroid Prime’ın köklerinden beslenerek Metroid Prime evreninde geçecek ve hikayeyi yeni yönlere taşıyacak. Metroid oyunları kendi zamanları için devasa oyunlardı.  Oyunda çeşitli gezegenleri ziyaret edebiliyorduk. Ve bu gezegenler görsel tasarımları ve çeşitli zorluklarıyla her biri kendine özgü hissettirmeyi başarıyordu.

Tabi ki oyuncular olarak dördüncü oyunun da en az eski oyunlar kadar ve hatta daha büyük olmasını bekliyoruz. Nintendo Switch üzerinde sorunsuz çalışacak düşmanlarla, bulmacalarla ve keşfedilecek gizemlerle dolu haritalar oyunculara keyifli anlar yaşatacaktır.

Metroid Prime’ın ilk oyunu 2002’de çıkmıştı, yani seri 15 yaşında ve yeni oyuncular seriye oldukça yabancı kalmış durumdalar. Belki bir çok oyuncu daha önce serinin adını bile duymamıştır. Bu yüzden Nintendo yeni oyuncuları da kazanabilmeli, belki onlara geçmiş oyunlarda yaşananları kısa kısa aktaracak bir yol bulmalı.

Metroid Prime 3 Nintendo Wii konsoluna çıkmıştı ve onun motion control özelliğinden yaratıcı biçimde faydalanmıştı. Yeni oyunun da Switch’in nimetlerinden faydalanacak ilginç yöntemlerle karşımıza çıkabileceği düşüncesi heyecan ve merak uyandırıyor.

Metroid Prime 4 Ne Zaman Çıkacak?

Serinin ilk kez farklı ve nispeten genç bir stüdyo olan Bandai Namco tarafından geliştirilecek olması bazı oyuncular için endişe verici bir durum olsa da yapabilecekleri merak uyandırıyor. Seriyi eski görünümüne mi kavuşturacaklar, yoksa eskiyi bir tarafa bırakıp yepyeni ufuklara mı açılacaklar henüz bilemiyoruz. Ama seriye yeni bir nefes katacağı kesin. Nintendo Switch sahipleri yeni oyunlarla kütüphanelerini geliştirmek için arayıştayken Nintendo’nun klasik oyunlarından bir tanesinin yeni konsola çıkması her halükarda heyecan uyandıracaktır. Oyun için şimdilik bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak yeni bilgiler çıktıkça güncellenecektir.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...