Minecraft Super Plus Pack Ne Zaman Çıkıyor? - Oynanış

Minecraft Super Plus Pack Ne Zaman Çıkıyor?

Minecraft Super Plus Pack Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Küçük çocuklar tarafından oldukça sevilen oyun Minecraft yeni sürümü için hazırlanıyor.

Küplerle çeşitli tasarımlar yaparak oynanan 3 boyutlu bir oyun olan Minecraft ülkemizde oldukça popüler. İlk sürümleri Markus Notch Persson tarafından geliştirilen oyun artık geliştiricisinin kurduğu şirket altında bir süre geliştirilmeye devam etmiştir. Daha sonra Microsoft tarafından satın alınan oyun Microsoft exclusive olarak oynanabiliyor. Yani sadece Microsoft ürünlerinde oynanabilen oyun 3 edition’a sahiptir. Pocket Edition sadece mobillerde kullanılabilirken, Computer Edition sadece bilgisayarlarda ve Consol Edition da sadece konsollarda oynanabiliyor. Ayrıca eğitim amaçlı küçük çocuklar için Education Edition da hazırlanmakta. Genellikle küçük çocuklar tarafından sevilen ve oynanan oyunun yeni sürümü Minecraft Super Plus Pack Ne Zaman Çıkıyor?

Minecraft Oynanışı

İnternetten online olarak ve bilgisayardan oynanabilen oyun tek kişilik ya da çoklu oynanabiliyor. Oyunun klasik ve tam olmak üzere iki çeşit modu var. Klasik modda inşa için gerekli bloklardan sınırsız sayıda sunuluyor. Artık bu moda güncelleme çıkmıyor. Tam modda ise beş adet oyun türü bulunur. Hayatta kalma modunda iken birçok büyülü eşya ve silah alabilirsiniz. Fakat öldüğünüzde oyun biter. Tüm eşyalarınız silinir ve oyuna tekrar baştan başlamak zorunda kalırsınız. Zorlayıcı türünde normal hayatta kalma kuralları geçerlidir. Herhangi bir şekilde öldüğünüzde en baştan başlamanız gerekir. Hile kullanarak bu modu geçemezsiniz ve oyunun içindeki her şey çok zordur. Yaratıcı modunda herhangi bir sınırınız bulunmadan kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Uçabilir ve her tür bloğu kolayca kırabilirsiniz. Canavarlara karşı görünmez olabilirsiniz. Maceracı modunda bloklar yalnızca doğru aletlerle kırılabilir. Hayatta kalma modunda bulununan açlık ve can sınırlamaları vardır. Seyirci modunda oyuncu dünyayla hiçbir şekilde etkileşim kurmaz ve uçarak diğer oyuncuları izler. 1.8 güncellemesi ile oyuna eklenmiştir. Oyuncunun varlığı doğma ve yaratılma mekaniklerini etkileyecektir.

Minecraft Super Plus Pack Ne Zaman Çıkıyor?

Oyunun görüntü kalitesi ilk yapıldığı yıla göre biraz daha geliştirilmiş. Doku Paketleri sayesinde görüntü kalitesini daha da iyileştirebilirsiniz. Yeni çıkan bir paket olan Resource Pack sayesinde oyun seslerini de değiştirebilirsiniz. Oyunun 2018 ortasında Xbox One X’e çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...