Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek? - Film Konusu

Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

Türk Yeşilçamına Damgasına vuracak olan Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Arabesk müziğin unutulmaz seslerinden birisi olan Müslüm Gürses’in hayatı film oluyor. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden birisi olan Müslüm’ün senaristliğini Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi üstleniyor. Müslüm Gürses’in insanı derinden sarsacak hayatı flashbacklerle ilerleyecek. Film birçok katmandan oluşacak. Film arabesk müziğin babası Müslüm Gürses’in hayatında hiç bilmediğimiz noktalara değinecek olan film oldukça ilgi çekici görünüyor. Filmin senaryosu yazılırken Muhterem Nur’da çok yardımcı oldu. Peki Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

2013’te hayatını kaybeden Müslüm Gürses’in hayatını anlatan film daha önce Ayla filmi ile sektöre yeni bir bakış açısı kazandıran Mustafa Uslu’nun yapımcılığında gerçekleşiyor. Müslüm filminin de en az Ayla filmi kadar başarılı olması bekleniyor. Usta sanatçının 59 yıl süren yaşamını çocukluğundan itibaren izleyeceğimiz için birden fazla oyuncu Müslüm Gürses’i canlandıracak. Müslüm Gürses’i canlandıracak olan oyuncuların arasında O Ses Türkiye yarışması ile kendini gösteren Şahin Kendirci ve Timuçin Esen yer alıyor. Müslüm ne zaman vizyonda olacak çok merak ediliyordu. Sorunun yanıtı ise 26 Ekim 2018.

Müslüm Gürses Kimdir?

Gerçek adı Müslüm Akbaş olan sanatçı 7 Mayıs 1953 tarihinde hayata gözlerini açmıştır. Urfa’nın Halfeti ilçesinin Fıstıközü köyünde doğan sanatçı çocukluğunun ilk yıllarını burada geçirdi. Zeyno ve Ahmet isimlerinde iki kardeşi bulunan sanatçının babası çiftçiydi ve bağlama çalmayı çok seviyordu. Müslüm Gürses 3 yaşına geldiğinde ailesi ekonomik nedenlerden ötürü Adana’ya göç etti. Adana’da annesini ciddi bir rahatsızlık sonucu kaybeden Müslüm, çeşitli işlerde çalışmak zorunda kaldı. Daha annesinin yası bitmeden kardeşini de kaybeden ünlü sanatçı kendi içine döner. Tabi kamuoyuna anlatılan bu yönde.

Kimseyle konuşmayan sadece müzikle ilgilenen ünlü sanatçı hayata karşı olumsuzluklarını şarkılarına yansıtmıştır. İlkokuldan mezun olduktan sonra eğitim hayatına devam edememiştir. Bir çay bahçesinde düzenlenen ses yarışmasına katılmak isteyen sanatçıya babası karşı gelir. Babasının ikazlarını dikkate almayan sanatçı kendisine bit pazarından kıyafet alır ve babası o gece saçını kesmesine rağmen yarışmaya katılmıştır. Katıldığı ses yarışmasında birinci olduktan sonra Gürses soyadını alır. Bir süre çay bahçesinde sanatçılık yaptıktan sonra terziliğe geri döner.

Müslüm Gürses Kariyeri

Müslüm Gürses’in kariyer hayatı bir gazinoda sanatçının yerine geçmesiyle başlar. Gazinoda ki büyük çıkışından sonra albüm yapmak için İstanbul’a gelir ve ‘Emmioğlu/ Ovada Taşa Basma’ isimli plağı üç yüz bin satış yaparak o dönem için büyük başarıyı yakalar. Gün geçtikçe şöhreti artan sanatçı Anadolu  turnesine çıkar. Tarsus – Adana arasında çok büyük bir kaza geçirir. Doktorlar öldüğünü sanarak morga kaldırır. Sanatçı gözlerini morgda açar ve acilen ameliyata alınır.

Artık koku duyamayan Müslüm Gürses, az işitecek ve yavaş konuşacaktır. Onu hiçbir zaman yalnız bırakmayacak bir baş ağrısı çekecektir. Geçirdiği kaza sonucunda çıkardığı albümler arabesk türünde en çok satan albümler oldu. 90’lı yıllarda gittikçe fenomenleşen sanatçının konserinde birçok kişi kendine zarar vermeye başladı. Az konuşan ve ekranda fazla yer almayan sanatçı değişikliğe giderek Nilüfer, Teoman gibi sanatçıların şarkılarını seslendirdi. Bu sayede arabesk kültüründen olmayan birçok kişiye de ulaşmayı başardı. Müslüm Baba olarak milyonların sevgisini kazanan usta sanatçı 3 Mart 2013 tarihinde hayatını kaybetti.

Müslüm Filmi Hakkında

Film Ayla’nın yapımcı ortaklığı ile beyaz perdeye gelirken bizlere yeni bir oscar tadında film mi izleyeceğiz sorularını hatırlatıyor. Filmin diğer ortak yapımcısı ise ICNN – Nuri Yıldırım. Son zamanlarda Yeşilçam’ı bambaşka bir noktaya getiren Ayla filmi bilindiği gibi Oscar’da yarışacak kıvamda farklı bir filmdi. Türk izleyicisi tarafından da tam not almayı başarmış olan belgesel tadındaki bu film iyi bir hasılat elde etmeyi başardı. Pek bu film o filmi geçecek mi?

Bize sorarsanız evet. Çünkü film Türk sanat tarihinde önemli mihenk taşlarından biri olan Müslüm Gürses’in hayatına ışık tutmaktadır. Senaryosundan, oyuncularına, oyuncularından yönetmenine tüm çalışılacak kişilerin özenle seçilmiş olduğu bu filmde bizi efsane bir Yeşilçam filminin beklediğini düşünüyoruz. Gerçek hikayeden alıntılar ile süslenen senaryo müthiş bir işleme ile karşımızda yer alacak. Filmin bir diğer iddiası da Müslüm’ü hiç böyle bilmiyordunuz…

Müslüm Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Müslüm filmi ne zaman çıkacak sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Filmin fragmanını yazının sonunda bulabilirsiniz. Filmdeki oyuncuların oyunculukları gerçekten insanı etkisi altında bırakıyor. Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Turgut Tunçalp Taner Ölmez gibi ünlü oyuncuların bulunduğu film 2018 yılının en iyi filmlerinden biri olacak gibi duruyor. Filmin yönetmen koltuğunda da Ketche ve Can Ulkay oturuyor. Filmde Müslüm Baba ile Muhterem Nur arasındaki aşkı ilk defa bu kadar yakından görebiliyoruz.

Müslüm filminin Türkiye’de yapılan ve en çok ses getiren filmlerden birisi olacağı kesin. Bence film bu senenin gişe rekortmeni olmaya aday. Hepimizin “Baba” dediği Müslüm Gürses’i daha yakından tanımak için bu film kesinlikle izlenmeli. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi sanatçılarından birisi olan Müslüm Gürses’in kaç yıl geçerse geçsin kıymeti bilinmelidir. Filmin 26 Ekim 2018 tarihinde izleyiciyle buluşması planlanıyor. Umarım bol gişeli bir film olur ve bunun gibi filmler çekilmeye devam eder.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...