Mute Ne Zaman Çıkacak? - Mute Film Konusu ve Oyuncular

Mute Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Mute Ne Zaman Çıkacak? uzun zamandır merak edilen sorulardan birisi. Filmin Türkiye’de de vizyona girmesi bekleniyor. Yakın zamanda Netflix üzerinden yayınlan film hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızda.

Senaryosunu Michael Robert Johnson ile Duncan Jones’un birlikte yazdığı Mute filmi 2009’da çıkan Moon filminin ruhani devam filmi olarak görülüyor.  Duncan Jones’un yönetmen koltuğunda oturduğu bilim kurgu, gizem türlerindeki Mute ne zaman çıkacak?

Mute filmi cep telefonu bile kullanmayan dilsiz bir amişin kız arkadaşını Berlin’de arayışı ve bu sırada başına gelenleri anlatır. Naadirah’ın geçmişindeki sırlar, Berlin’deki çeteler, mafya, karaborsa ve organ mafyasının arasındaki sır perdesini aralayarak Leo sevgilisine tekrar ulaşabilecek midir?

Mute Filminin Konusu

Çocukluğunda geçirdiği bir kaza Leo’nun boğazını yaralar. Dindar bir amiş olan annesi ameliyat olmasına karşı çıkar ve Leo dilsiz olarak büyür. Yetişkin bir birey olduğunda Berlin’de bir striptiz kulübünde barmen olark çalışır. Bu kulüpte Naadirah adlı bir garson kızla çıkar. Naadirah, arkadaşı Luba’ya sırrını açıklar ve Leo’ya geçmişinden ve paraya olan umutsuzca ihtiyacından bahsetmediğini söyler.

Kulüpte bir gün Naadirah Stuart adlı kabadayı bir müşteri tarafından cinsel istismara uğrar. Bunu gören Leo müşteriye saldırır. Naadirah bu işe ihtiyacı olduğunu söyleyerek Leo’yu sakinleştirir. Kulübün sahibi olan Maksim ise Leo’yu bir daha böyle bir kargaşa çıkarırsa kovmakla tehdit eder. O gece Naadirah Leo’nun dairesine gelip ona önemli şeyler açıklayacağını söyler, ancak Leo bunu önemsemediğini söyler. Naadirah Leo’yu hak etmediğini söyler ve birlikte olurlar. Ve o geceden sonra Naadirah ortalıktan kaybolur.

Naadirah arkasında hiç bir iz bırakmadan kaybolunca Leo Berlin’in tekinsiz sokaklarında kız arkadaşını aramaya koyulur. Naadirah ile iletişim kuramayınca arkadaşı Luba’dan yardım ister. Fahişelik yapan Luba yardım etmeyi reddeder. Kimden geldiği bilinmeyen bir mesaj Leo’yu Stuart’ın işlettiği karaborsa pazarına yönlendirir. Stuart’la konuşurken ansızın Naadirah’ın bir zamanlar yazmış olduğu adresi hatırlayarak oradan ayrılır.

Arayışı Leo’yu Berlin’in tekinsiz sokaklarına yönlendirirken elindeki tek ipucu iki Amerikan cerrahtır. Leo, sevgilisini bulabilmek için bu iç içe geçmiş yeraltı dünyasınyla başa çıkmak zorundadır.

Mute Ne Zaman Çıkacak?

Warcraft’ın da yönetmenliğini yapan Duncan Jones’un Mute filmi Netflix üzerinden 23 Şubat 2018’de İngiltere, Almanya, Hollanda, Polonya, İsveç ve Amerika’da eş zamanlı gösterime girdi. Türkiye için ise henüz bir gösterim tarihi bulunmuyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...