OHA Diyorum Filmi Ne Zaman Çıkıyor? - Ne Zaman Vizyona Girecek?

OHA Diyorum Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

OHA Diyorum Filmi Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Youtube kanalı olan OHA Diyorum’un sinema filmi ne zaman çıkıyor?

Yazının başlığını atarken ‘Çıkıyor’ demek yerine ‘çıkmaz olaydı’ demek isterdim. Evet maalesef gerçek oluyor. Geçtiğimiz günlerde bir youtuber ve vine komedyeni olan Halil Söyletmez’in filmi vizyona girmişti. Film sadece ülkemizin eleştirmenleri ve izleyicileri tarafından değil, IMDB’de bile şimdiye kadar ki en kötü filmler (Dünya çapında) listesine girmeyi başarmıştı. Cumali Ceber filmi, kendi adıma konuşmam gerekirse, bir utanç kaynağıydı. Afişlerinden tutun sosyal medyada fragmanlarını görünce utancımdan kızarıyordum. Ardından filme gidenler tarafından filmin belirli bir konusunun olmadığını ve sadece skeçlerden oluştuğunu öğrendiğimde kabuslarımın gerçekleştiğini anladım.

Youtube’a video çekmek ile film çekmek aynı şey değildir. Film çekmek için önce sektörü tanımak, işin raconunu öğrenmek, herkesi bildiği görevlerde rol vermek gerekir. Siz Youtube platformuna kendi arkadaş çevrenizden bir kaç arkadaşınızı alıp video çekebilirsiniz. Çocukluk arkadaşınıza kamerayı, sınıf arkadaşınıza yan rolü verebilirsiniz. Bu çektiğiniz video Youtube’da çok fazla izlenme de alabilir. Ancak iş film çekmeye gelince durumlar değişir. Çocukluk arkadaşınız daha önce bir film çekilirken orada bulundu mu? Bu işlerden anlıyor mu? Hayır. O sadece Youtube’da video çekerken başarılıydı film çekerken değil. Bu yazı sadece Cumali Ceber veya ilerde çıkacak olan OHA Diyorum filmi için değil. İlerde çıkacak veya geçmişte çıkmış olan bütün YOUTUBE FİLMLERİ için. Cumali Ceber’in fragmanını izlediğimde içimden sadece türk sinemasının ne kadar kötü bir noktaya geldiği canlanmıştı. OHA Diyorum filminin fragmanını izlediğimde ise aklımda çok daha kötüleri canlandı. Fragmanda olanlar bir kaç maddeyle şöyle:

  • Kötü oyunculuk
  • Belli bir konunun olmaması
  • Zekice espiriler değil, aptalca ve sadece fiziksel olanlar
  • İzlerken onların adına utanacağınız bir avuç arkadaş

OHA Diyorum Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

Çok samimi söylüyorum ki OHA Diyorum Türk sinemasının geldiği son noktadır. Bu tarz yapımlara ‘Film’ adı verilemez. Bunlar bir takım Youtube fenomeninin film yapmayı kolay sanıp insanları aptal yerine koyarak yaptıkları projelerdir. Lütfen bu tarz projeleri desteklemeyin, izletmeyin hatta lafını bile açmayın. OHA Diyorum filmi 3 Kasım 2017‘de çıkacak. Ah ah, keşke çıkmaz olaydı. Bunların hepsi bir kabus olsaydı. Ve ben… keşke bu yazıyı yazmamış olsaydım.Selam! Ben Anıl. Film,dizi izlemeye ve çizgi roman okumaya bayılırım. Ne Zaman Çıkıyor ekibinin bir parçasıyım...

Comments to OHA Diyorum Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

  • kesinlikle düşüncelerinize katılıyorum

    filmkolik 20 Ekim 2017 15:38 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...