Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek? - Çıkış Tarihi - Film Konusu

Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek?

Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek?
Bu yazıyı oylayın

Ülkemizde son dönemin en çok konuşulan ve beklenilen filmi Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dram, Romantizm ve Savaşın en içinden gelen bir film. Türk subay ile Amerikalı bir hemşirenin aşkını anlatan, Birinci Dünya Savaşı yıllarında geçen film son dönemin en çok konuşulan filmleri arasına girmeyi başardı. İçinde Türk oyuncularında bulunduğu filmde oscar ödüllü Ben Kingsley da yer almakta. Tarihi filmin ilk fragmanı yayınlandıktan sonra film hakkında bir çok söylentiler konuşulmaya başladı. Ancak film için en çok merak edilen soru ise şüphesiz Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek?. Fragmanı yayınlandıktan sonra pek dikkat çekmeyen film Türkiye’de reklamları yapıldıkça fark edilmeye başladı. Yakın tarihte vizyona girecek olan filmin ne zaman çıkacağını öğrenmek için en alt paragrafa geçebilirsiniz. Zira filmin biraz konusundan bahsedeceğiz.

Osmanlı Subayı Film Konusu

Oldukça özgün ve farklı bir konuya sahip olan filmin başrollerinde idealist Amerikalı hemşire Lillie ve başarılı Türk subayı Jude’yi görmekteyiz. Jude adında Türk mü olur dediğinizi duyar gibiyim ee napalım elin gavuru tarihimizi çekerse ismini Jude de koyar Tom da koyar. Ufak çaplı serzenişimizden sonra konuya geri dönecek olursak; Başrollerdeki bu karakterler zorlu bir aşkın pençesi altındadır. Van’da tanışan bu ikili altmış gün süren zorlu bir yolculuk neticesinde İstanbula yetişirler. Ardından orada görev alan Jude, bir diğer Türk Subayı İsmail ile doğuya doğru yola çıkar. Lillie ise ortamın uyumsuzluğundan dolayı geri dönecektir. Öte yandan Komutan Halil bey ise Lillenin kalması yönünde itirazlarını dile getirmiştir. Zorlu aşkın pençesinde ve savaşın ortasında kalmış bu hikayede durumlar sarpa saracaktır.

Yönetmen koltuğunda yer alan Joseph Ruben çalışacağı oyuncu ekibini de çok iyi seçmiş durumda. Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar, Ben Kingsley, Selçuk Yöntem ve usta oyuncu Haluk Bilginer oyuncu kadrosunu süslerken filmin senaryosunu ise Jeff Stockwell kaleme almıştır.

Osmanlı Subayı Ne Zaman Vizyona Girecek?

Asıl soru Osmanlı Subayı ingilizcesi ile The Ottoman Lieutenant Ne Zaman Çıkacak? yahu sorusuna gelecek olursak. Film 19 Mayıs 2017 tarihinde, tamda Atatürk Gençlik Spor Bayramı gününde vizyona girecektir. Bir çok avrupa ülkesinde de vizyona giren film için bakalım Türk halkının tepkisi nasıl olacak. Trailer için iyi seyirler dileriz;


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...