Peaky Blinders 5. Sezon Ne Zaman? - Konusu - Oyuncuları

Peaky Blinders 5. Sezon Ne Zaman?

Peaky Blinders 5. Sezon Ne Zaman?
5 (100%) 2 votes

BBC’nin izlenme rekorları kıran dizi Peaky Blinders çok yakında 4. Sezon finali yapacak.

Dönem dizileri arasında en çok izlenmeye sahip olan dizi şu anda 4. Sezonuyla ekrana gelmekte. Amerika’da BBC Two kanalında yayınlanan dizi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dizi devam ederken hayranlar büyük bir heyecanla yeni sezonu bekliyor. Önceki sezonlar Eylül, Ekim, Kasım gibi farklı aylarda yayınlanmaya başlamıştı. Dizinin düzenli bir yayınlama ayının olmadığını söylemek gerek. Dizinin yaratıcısı Steve Knight’ın açıklamasına göre 5. Sezonun senaryosu henüz yazılmadı. Imdb’de 8.8 puana sahip olan dizi kitleler tarafından takip ediliyor. Dizinin 4. Sezon finalinin yaklaşmasıyla 5. Sezonun ne zaman olacağı merak edilmeye başlandı. Peki Peaky Blinders 5. Sezon ne zaman?

Peaky Blinders 5. Sezon Konusu ve Yeni Oyuncular

Dizinin yaratıcı Knight 5. Sezonu sır gibi tutmak istiyor. Dördüncü sezon finalinden sonra hikayenin belli bir çizgide ilerleyecek olmasından dolayı bilgi vermek istemediğini açıkladı. Buradan 4. Sezonun bitişinde büyük bir komplo ve drama patlamasının olacağını söyleyebiliriz. 5. Sezon ile ilgili ayrıca kimsenin beklediği gibi bir şey olmayacağını belirtti. Dizi karakterlerinden Tommy Shelby (Cillian Murphy), Polly Teyze (Helen McCory), Arthur Shelby (Paul Anderson), Michael olarak (Finn Cole) yine dizide olacaklar. Tomy Hardy’nin rakip Londra mafya babası Alfie Solomons olarak geri dönüp dönemeyeceği ise bilinmiyor. Ancak hayranlardan beğeni toplayan karakterin geri dönüş yapması bekleniyor. Oscar ödüllü oyuncu Adrian Brody ve eski Game of Thrones oyuncusu Aidan Gillen ise 4. Sezon için ekibe katılmışlardı.

Peaky Blinders 5. Sezon Ne Zaman?

Sezon 3 yayınlanırken 4. Ve 5. Sezon onayını almayı başarabilen dizi oldukça beğeniliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi düzenli bir sezon başlangıç tarihi bulunmayan dizinin ne zaman başlayacağını kestirmek zor. Çok yakın bir zamanda senaryoyu yazacağını belirten Knight 2018 yılının Sonbaharında dizinin çekimlerine başlamayı düşündüklerini söyledi. Yeni sezon için fanların biraz beklemesi gerecek anlaşılan. Ancak dizinin ekranlara çok çarpıcı bir biçimde dönmesi bekleniyor. Dizi 1. Dünya savaşında İngiltere’de kurulan Peaky Blinders çetesi üzerine kurulu. Dizinin 5. Sezonunun 2019’un bahar ayında olması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...