Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 3 Ne Zaman Çıkacak?

Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 3 Ne Zaman Çıkacak?

Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 3 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 3 Ne Zaman Çıkacak? EA’den çıkacak olan serinin yeni oyunu hakkında detaylı bilgi yazımızda!

Görünüşe göre Plants vs. Zombies: Garden Warfare serisinin üçüncü oyunu yolda.  Ancak bu bilgi doğrudan oyunun geliştiricisi EA tarafından yapılmadı. Bunun yerine bu bilgi Amazondaki bir çizgi roman tanıtımından geliyor. Plants vs. Zombies: Gardan Warfare 3 ne zaman çıkacak?

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 3 Oyunu Hakkında

Plants vs. Zombies için yayınlanan bir amazon listesinde 25 Eylül 2018’de piyasaya sürülecek yeni bir çizgi roman tanıtıldı. Açıklama Garden Warfare Neighborville’e dönüyor şeklinde mütevazi bir şekilde başlıyor. Ancak sonraki satırda, yazar Paul Tobin’in Garden Warfare 2 ve Garden Warfare 3 arasındaki hikaye boşluğunu kapatmak için çalıştığı belirtiliyor.

Bu noktaya kadar, EA Garden Warfare serisine yeni bir oyun geleceğinin ipucunu bile vermedi. Bu nedenle bu bilgiyi bir söylenti gibi ele alıyoruz. Bu tarz söylentiler genelde doğru çıkıyor ancak geliştirici ya da yayıncı resmi bir açıklama yapana kadar oyunun çıkacağı kesinlik kazanmış değil.

Burada ilginç olan şey ise zamanlama. Çizgi roman Eylül’ün sonlarına doğru çıkacak ve iki oyun arasında köprü görevi göreceği için oyun eğer yapım aşamasındaysa bunun 2018 sonbahardan önce çıkmayacağını düşünebiliriz. Bu tarz ara hikayeler genelde bir sonraki sürümden hemen önce çıkarıldığı için oyunun Eylül sonları ya da Ekim başı gibi çıktığını görmek şaşırtmayacaktır. Tabi ki oyunun var olduğu varsayımına dayanarak.

Bir başka deyişle bu zamanlama E3 2018’de yapılacak bir duyuru için mükemmel görünüyor. Tabi ki bunlar spekülasyonlar ancak Ekim’de yayınlanacak bir oyunun Haziran’da duyurulması tam olarak uygun görünüyor. Ancak oyunun çıkacağı söylentisi artık yayıldığı için firma daha erken bir tarihte duyuru yapabilir.

Oyun serisine gelince Garden Warfare’in yeni bir çıkış yapması biraz şaşırtıcı duruyor. Açıkçası çok vurucu bir oyun serisi olmamıştı. Yani derin özelleştirme seçenekleri, benzersiz oyun mekanikleri gibi yönleriyle gayet başarılıydı. Ancak üçüncü bir oyun için çığlık atan kitleler yoktu ortalıkta. Önceki oyunlar da devasa satış rakamlarına ulaşamamıştı. Ancak tabi ki EA düşünüldüğünde Garden Warfare lootbox sistemi için mükemmel bir seçenek gibi görünüyor.

Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 3 Ne Zaman Çıkacak?

EA resmi olarak oyunu duyurmamış olsa da söylentiler ve tahminler doğruysa oyunun 2018 sonbaharında çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...