Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor?

Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor?

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkıyor?
4.7 (93.33%) 6 votes

En çok satan oyun konsolu olarak bilinen Sony Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor? sorusunu açıklığa kavuşturduk. Ayrıca Playstation 5 hakkında detaylı bilgi…

Dünya üzerinde en iyi oyun konsolu olarak bulunan Playstation 4 yaklaşık olarak dünyada 20 milyon adet satmıştır. Bu satış rakamlarından sonra SONY Playstation 5 i piyasaya sürülmüştür. Playstation 3 den 4 e geçiş yaklaşık yedi yıl sürmüştür. Bu makalemizde Playstation 5 ile ilgili ortaya çıkan dedikoduları ve çıkış tarihini sizlere sunacağız. İnternetteki bilgilerden konsolun özeliklerini ve yeni haberleri sizlerle paylaşacağız. PS4’ün güncellenmiş versiyonu olarak bulunan E3 2015 fuarında kullanıcılarla tanışan Playstation 5 ile ilgili detaylar hala gizli tutulmaktadır. Bunun yanında bazı dedikodular piyasada gezmektedir. Playstation 5’in PS4 modeline göre daha ince olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. E3’ten bu yana akıllarda oluşan Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor? sorusuna yanıt vermeye çalışacağımız bu makale ile sizi aydınlatmaya çalışacağız.

Sony Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

İlk Playstation markası piyasaya sürüldüğünden buyana yaklaşık olarak 20 yıl geçmiştir. PS3 ile Ps4 arasında tam 7 yıl bulunuyor. Ps1 ile Ps2 arasında ise tam olarak 6 yıl yer alıyor. PS2 ile PS3 arasında ise 7 yıl olarak göze çarpıyor. Yani Sony firması yeni bir konsolu çıkarmak için oldukça sıkı bir zaman aralığı bulunmuyor. Oyun platformlarını geliştirebilmek adına bu platformlara uygun oyunlar çıkarmak oldukça maliyetli ve uzun süreçlere yayılıyor. Bir oyunu piyasaya sürmek oyun yapımcıları için yıllara neden olduğu düşünülürse oyun konsolunu değiştirmek o kadar kolay olmuyor.

Sony Playstation 5’in Tasarımı Nasıl Olacak?

Konsept projeleri internette gezmeye başladı. PS4 modelinde olduğu gibi siyah kutuda mı yoksa mavi LED ışıklandırma mı olacağı henüz bilinmiyor. İnternette gezinen birçok görsele itimat etmemeniz gerektiğini size hatırlatmak isteriz. Örnek olarak yakın zamanda çıkan PS4 ürünü için bir çok saçma tasarımlar oluşturulmuştu ancak olay tamamen farklı cereyan etmişti. Bu tasarım konusunda Sony tasarımcılarına tam bir şekilde güvenebileceğinizi söyleyebiliriz.

Sony PlayStation 5’in Fiyatı Hangi Aralıkta Olacak?

Ürünün fiyatını şuan için söylemek imkânsız olarak gözüküyor. İngiltere fiyatlarını baz alındığında PS2 300£,  PS3 425£, PS4 349£ olduğu görülüyor. Bu fiyatların genel ortalaması 400 £gibi bir rakama denk geliyor. Şu an PS4 1.400TL olduğuna göre Sony Playstation 5 fiyatı da 1600–1700 aralığında olacak gibi gözüküyor. Ancak bu ücret ülkemizde nasıl değişir bilemeyiz. Çünkü ülkemizde neyin ne olacağı hiç bir zaman kesin olarak tahmin edilememekte.


Comments to Playstation 5 Ne Zaman Çıkıyor?

  • Bilgilendirme icin cok tesekkür ederim.

    canlı bahis 29 Şubat 2016 10:08 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...