Pokemon Stars Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Hakkında - Çıkış Tarihi

Pokemon Stars Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Nintendo Switch için özel olarak çıkarılacak olan Pokemon Stars merakla bekleniyor. Peki Pokemon Stars Ne Zaman Çıkacak?

Nintendo’nun E3 2017 konferansının ardından yeni konsola bir Pokemon oyunu geleceğini öğrenmiştik. Nintendo Switch için geliştirilecek Pokemon oyununun nasıl bir yapıya sahip olacağı merak ediliyordu. Game Freak adlı oyun şirketi Nintendo Switch için yeni bir Pokemon rol yapma oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Pokemon Stars Ne Zaman Çıkacak?

Pokemon Stars Nasıl Bir Oyun Olacak?

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan Pokemon serisine çıkacak yeni oyunun adı henüz kesin değil. Ancak yeni oyunun adının Pokemon Stars olacağı söylentiler arasında yer alıyor. Pokemon Stars, Nintendo Switch’e özel geliştirilen bir rpg oyunu olacak. Pokemon rpg oyunu denilince ilk akla gelen tahmin Pokemon Sun and Moon oyununun Nintendo Switch’e uyarlaması şeklinde olacağı düşünüldü. Ancak E3 konferansının ardından bunun tamamen yeni bir oyun olacağı anlaşıldı.

Oyunun geliştirilmesine başlanmış olsa da henüz hiç bir oyun içi görüntü ya da trailer yayınlanmadı. Oyun hakkında çeşitli görüntüler ya da bir trailer E3 2018 konferasında yayınlanabilir.

Pokemon şirketinin CEO’su yapılan bir röportajda yeni oyuna dair çeşitli ipuçları verdi. Pokemon Stars oyunu Switch sayesinde yüksek çözünürlüklü Tv’lerde oynanabilecek. Bu da oyun için bambaşka grafiklere ve sese sahip bir dünya anlamına geliyor. Ayrıca Tsunekazu Ishıhara’nın belirttiğine göre daha büyük bir multiplayer oynanış da düşünülüyor. Daha önceki oyunlar bire birlik oynanışa sahipken artık evde çok daha fazla kişiyle oynayabileceğiz. Ancak bunun oyuna nasıl yansıyacağını henüz bilmiyoruz. Multiplayer oynanış joy conlarla local olarak mı sağlanacak yoksa daha büyük bir online yapıya mı sahip olacak belli değil.

Pokemon şirketi ve Game Freak daha öncesinde Nintendo Switch’in performansını gözleyip konsol için çekirdek yapıda bir Pokemon oyunu çıkartmadan önce beklediklerini belirtmişlerdi. Ancak bunun artık bir sorun olmayacağı ortada. Çünkü Nintendo Switch büyük ilgi gören bir konsol oldu.

Pokemon Stars Ne Zaman Çıkacak?

Nintendo Switch exclusive olarak çıkartılacak olan Pokemon Stars için henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor. Oyunun resmi çıkış tarihi için E3 2018 konferansını beklememiz gerekecek. Bizi takip edin


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...