Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak? - Yeni Sezon Ne Zaman?

Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?
4.5 (90.5%) 40 votes

TRT 1 ekranlarının vazgeçilmezi Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Çarşamba günlerinin vazgeçilmezi TRT‘nin en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul tüm heyecanı ile yayın hayatına devam etmeyi sürdürüyor. Son dönemde en çok izlenen diziler arasında yer alan ve her geçen bölümüyle daha geniş bir izleyici kitlesi yakalayan yapım, tarihsel gerçeklerden beslenerek bize tarihi anlatmakta. 3. sezonun finale doğru yaklaşması haliyle Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak? sorusunu akıllara getirdi. Aksiyon, dram ve savaş bu üçlemenin arasında geçmekte olan dizi Türk izleyicinin dışında yurtdışında da bir çok hayranını arkasına takmayı başarmıştır.

Diriliş Ertuğrul Konu İlerleyişi

Dizi tarihsel olarak bazı olayları göstermeden bazı olayları ise üstünde durarak incelemekte. Tarihle birebir olmasa da tarihsel bir dizi olması ile gerçek olguları izleyicisine doğru bir şekilde aktarmakta. Arka planda yer alan senaristler de haliyle tarihin usta kalemlerinden bilgi almaktadırlar. 3. Sezonun geç başlaması dizinin bu sezon farklı karar alacağı yönde bir kaç söylenti doğurdu. 4. sezonda tarihin farklı bir kısmına yani Ertuğruldan sonraki padişah Osman’a geçiş anlatılabilir. Muhtemelen Osmanlı Devleti’nin temellerinin nasıl atıldığını anlatacak olan dizi Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde olacak. Ancak bu tabi ki bir söylenti, Henüz hiç bir açıklama ve resmi kaynak bulunmamaktadır.

Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

İlk sezonunda 26 bölümle başlayan yapım 10 Aralık 2014 tarihinde dizisine start verdi. 17 Haziran 2015’de sezon finali yapan dizi 30 Eylül 2015 tarihinde 2. sezonu ile seyircilerine merhaba dedi. 35 bölümlük uzun soluklu bu sezon ise 8 Haziran 2016 tarihinde bitti. Üçüncü sezon ise 26 Ekim 2016 tarihinde başladı. 2017 de sezon finali yapacak olan dizi tahmini olarak Haziran aylarında sezon finali yapacaktır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz yeni bir dizi ile devam edilirse 4. sezon tahmini olarak daha geç başlayacaktır. Kasım – Aralık gibi.

Ancak şunu belirtelim 4. sezon için henüz resmi bir tarih açıklanmadı. Dizi hakkında açıklanacak en ufak resmi bir açıklamada burayı güncelleyeceğimizi size hatırlatır. Bizi takip ederek bu habere hemen ulaşabileceğinizi belirtiriz. Bizi sosyal medyadan takip ederek de diğer dizi, film, oyun ve teknoloji gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz. Bir sonraki ne zaman çıkacak konusunda görüşmek üzere.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...