Resident Evil 8 Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Özellikleri

Resident Evil 8 Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil 8 Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Resident Evil dünya çapında oyuncular tarafından çok sevilen bir korku oyunu. Resident Evil 8 ne zaman çıkacak? hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Resident Evil 7: Biohazard oyununun çıkışının üzerinden bir yıl geçti. Capcom’un geliştirdiği Resident Evil 7, 2017’nin akılda kalıcı oyunlarından birisi oldu. Satışlarındaki ve aldığı eleştirilerdeki başarı seriye bir devam oyununun gelmesini garantiledi. Capcom’un sevilen korku oyunu Resident Evil 8 ne zaman çıkacak?

Resident Evil 8’den Beklenenler

Resident Evil 7 başarılı bir oyunun ardından gelen dlcleriyle birlikte hikayesini tamamladı. Capcom Playstation VR teknolojisini de kullanarak büyük atılımlarda bulundu ve bunların karşılığını aldı. Ve şimdi sıra yeni oyuna geldi. Belki sizin için çok büyük süpriz olmayacaktır ama Resident Evil 8’in yapımına başlandı bile.

Nisan 2017’de yayınlanan Resident Evil 7’nin making of belgeselinde yapımcı Jun Takeuchi seri hakkında konuştu. Resident Evil 7’nin hayatta kalma ve korku türlerinde yeni bir başlangıç olmasını istediklerini belirtti. Ayrıca bir sonraki oyun için de planlara başladıklarını söyledi. Teknolojinin her geçen yıl ilerlediğini ve oyuncuların beklentilerinin zamanla değiştiğini ancak kendilerinin daima karakterlerin zor durumların üstesinden geldiği korku oyunları yapmak istediklerini belirtti.

Takeuchi’nin teknolojideki değişikliklere vurgu yapması dikkat çekti. Takeuchi’nin yorumuna göre Resident Evil hayatta kalma ve korku unsuru oyunun temelinde olduğu sürece herhangi bir sabit oynanış biçimi olmadığı görülüyor. Yani Resident Evil 8 first person shooter perspektifinden vazgeçebilir.

Takeuchi konuşmasının devamında şu anki başyapıtın sadece bir başlangıç olduğunu, yeni oyunu gördüğümüzde bunun bazı yönlerden Resident Evil 7’den çok farklı olduğunu fakat temelinde hayatta kalma ve korku atmosferini koruyacağını belirtiyor.

Oyuncular ise serinin yeni oyununda daha geniş alanlarda keşfetme hissiyatı ile ilginç bulmacalar istiyorlar. Bunun yanında düşman çeşitliliği de oyuncuların beklentileri arasında. Resident Evil 7’de Baker ailesi ve moldedlar başta ne kadar korkutucu ve ilginç olsalar da oyun ilerledikçe aynı düşmanlarla tekrar tekrar karşılaşmak oyunun etkileyiciliğini azaltıyordu.

Resident Evil 8 Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil 8’in yapımına başlanmış olsa da henüz çıkış tarihi için çok erken. Capcom şu anda yapımı süren Resident Evil 2 remake yayınlandıktan sonra Resident Evil 8’e odaklanacaktır.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...