Samsung Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak? - Çıkış Tarihi, Özellikleri

Samsung Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Samsung’un merakla beklenen katlanabilir telefonu ne zaman çıkacak?

Son dönemde çıkardığı Note 7 yüzünden oldukça sıkıntı çeken Samsung yılın son dönemlerinde bir atak yaptı. Bataryasındaki yanma ve patlama riski yüzünden üretimi durdurulan Note 7 piyasadan çekilmişti. Yapılan açıklamaya göre sorun bataryadaki elektrotların eğilmesi pozitif ve negatif sekmelerde bağlantı oluşturup telefonu kısa devre yaptırarak patlamaya neden olması. Apple’ın 10. Yılı olması nedeniyle önemli bir şeyler çıkarabileceğini düşünen Samsung Note 7’yi çıkarmak için çok aceleci davrandı. İphone 7’den çok daha önce piyasaya sürerek büyük avantaj kazanacağını düşünen Samsung için bu çok büyük bir hayal kırıklığına neden olmuştu. Ancak Samsung son günlerde adını başka bir önemli gelişmeyle gündeme getirdi. Basında yer alan bilgiye göre katlanabilir telefon için adım atmaya başladı. Samsung katlanabilir telefon ne zaman çıkacak?

Samsung’dan Katlanabilir Telefon Hamlesi

Katlanabilir telefon yıllardır ortalıkta dolanan bir şehir efsanesi durumuna gelmişti. Yıllardır hayal olarak düşünülen katlanabilir telefon konsepti yakında gerçek olabilir. Güney Kore basınında yer alan bilgiye göre Samsung katlanabilir ekran patentini almış durumda. Yine Güney Kore basınında yer alan habere göre Samsung bu ekran ile hem telefon hem de tablet yapmayı planlıyor. Cihaz katlanabilir yapısından dolayı 7 inçlik bir tablete dönüşebilecek. Telefon oyutunun ise 5 inçlik olacağı yine iddialar arasında yer alıyor. Böylelikle aynı anda hem telefon hem de tablet olarak kulanılabilecek olan cihaz iş dünyasında yer alan kişiler tarafından çok tercih edileceğe benziyor. Samsung cihazı kendi işlemcileri yerine Qualcomm’un Snapdragon işlemcisini kullanarak test ediyor. Ayrıca cihazın 3 GB Ram’e sahip olacağı da söylentiler arasında.

Samsung Katlanabilir Telefon Ne Zaman Çıkacak?

Samsung’un katlanabilir telefon çıkaracağı söylentileri 2017 yılının ilk çeyreğinde ortaya atılmıştı. İlk olarak 2017 yılının son çeyreğinde satışa çıkacağı öne sürülmüştü. Söylentiye göre firma bu modelden yalnızca 100.000 adet üretecekti. Uzun bir süre sessizliğini koruyan firma Eylül ayında sessizliğini bozarak konuya bir açıklık getirdi. Samsung’un mobil biriminin başkanı Koh Dong-jin katlanabilir telefonlar için bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamaya göre katlanabilir telefonlar 2018’de raflarda yerini alacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...