Samsung Note 9 Ne Zaman Çıkacak? - Ne Zaman Çıkıyor?

Samsung Note 9 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Note 9 Ne Zaman Çıkacak
Bu yazıyı oylayın

Note serisinin beklenen yeni telefonu Samsung Note 9 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung’un üzerinde çalıştığı yeni telefonu Note 9 geçtiğimiz günlerde çıkan söylentilere göre kendisine “Crown” yani “Taç” kod adı verilmiş. Samsung’un bu isimle belli ki iddialı bir çıkış yapmayı planladığı Note 9 tacı elinde tutabilecek mi göreceğiz.

Note 9’da Neler Olacak?

Henüz çok erken bir aşamada olduğu için hakkındaki bilgiler tamamen kapalı kapılar ardındaki söylentilerden, çeşitli üretici firmalardan gelen sızdırılmış bilgilerden ve tahminlerden oluşan Samsung Note 9 için çıkan söylentilerden bir tanesi Samsung’un sanal parmak izi tanımlama özelliğini getireceği yönünde. Ekrana yerleştirilecek parmak izi tarama özelliği üzerinde çalıştıkları yönünde iddialar olsa da Samsung da Apple da bunu daha önce başaramamışlardı. Peki Samsung Note 9’da yüz tanıma özelliği olacak mı diye merak edenleriniz varsa bu yönde bir çalışma olduğuna ya da olmadığına dair bir bilgi henüz bulunmuyor. Note 9 ile beraber bunu gerçekleştirebilecekler mi hep birlikte göreceğiz. Bunun dışında telefonun ekranının bir tarafından kıvrık olacağı yönünde bir dedikodu var. Bu da Samsung’un yayınladığı bir telefon dizaynından kaynaklanıyor.

Samsung Note 9 Teknik Özellikler

Bir diğer yaygın söylenti ise Samsung Note 9’un katlanabilir bir telefon olacağı yönünde. Bu konudaki tahminler de Koh Dong-Jin‘in gelecek sene böyle bir telefon çıkartmak istedikleri yönündeki açıklamasından kaynaklanıyor.

Bütün bunlar çok fütüristik ve kulağa ilgi çekici gelse de dediğimiz gibi şimdilik söylentilerden ibaret ve Note 9’da olacaklar mı bilmiyoruz. Ama en azından Note 8‘e bakarak yeni telefonda da en az 6 GB ram olacağını düşünebiliriz. Ayrıca muhtemelen Note 8’de bulunan ikili kamera Note 9’da da birtakım geliştirmelerle beraber korunacaktır.

Peki Samsung Note 9 Ne Zaman Çıkacak?

Henüz proje hakkında herhangi bir bilgi basına sunulmamış olsa da önceki senelerde Samsung’un izlediği yola bakarak yine bir tahminde bulunmak mümkün. Samsung Note 8’i Ağustos ayının sonunda duyurup Eylül ayında çıkartmıştı, benzer şekilde Note 7 de Ağustos sonlarında duyurulup Eylül ayında piyasaya sunulmuştu. Buna dayanarak Samsung Note 9’un da 2018 Ağustos’u gibi duyurulup Eylül ayında yani 2018 sonbaharında çıkacağını düşünebiliriz.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...