Sea of Thieves Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Özellikleri

Sea of Thieves Ne Zaman Çıkacak?

Sea of Thieves Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Merakla beklenen cross platform ve Xbox Anywhere özelliği bulunan oyunun çıkış tarihi belli oldu.

Sea of Thieves Microsoft’un yayıncılığını üstlendiği Rare tarafından geliştirilen korsanlık temalı bir aksiyon macera oyunu.  İlk kez E3 2015’te duyurulan oyunun 2017 yılı içerisinde yayınlanması beklenirken 2018’e kadar sarktı. Oyun Pc ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak. Sea of Thieves ne zaman çıkacak?

Sea of Thieves Nasıl Bir Oyun olacak?

Sea of Thieves bir açık dünya korsanlık oyunu olacak. Oyunda denizlere açılıp keşifler yapabileceğiniz gibi 5 kişilik korsan takımlarıyla savaşlara da girebileceksiniz. Oyunda 5 kişilik bir gemiyi kullanıyor olacağız ancak daha ufak boyutlarda 1 ya da 2 kişilik gemilerle de yelken açabiliyoruz. Yani ekip arkadaşlarımız oyunda aktif olmasalar da gemimizi kullanabileceğiz. Oyuncuların gemide farklı görevleri olacak bu da ekip içi iletişimin önemini artırıyor. Örneğin biri topu ateşlerken diğeri gemiye sızan suları tahliye etmekle meşgul olacak ya da biri çapayı indirip kaldıracak gibi.

Tabi ki bir korsanlık oyununda alkol eksik olamazdı. Oyunda sarhoş olabiliyoruz. Bu da daha önceden bazı rol yapma oyunlarından aşina olduğumuz gibi sahhoş olmamız ekranda bulanıklığa yol açıp kontrollerimizi zorlaştırıyor.  Oyunda ayrıca çeşitli görevler ve level sistemi bulunacak. Oyunda ilerledikçe karakterimizi ve gemimizi istediğimiz gibi şekillendirebileceğiz.

Sea of Thieves Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun yapımcıları yıllarca devam eden ve geliştirildikçe yeni hikayeler sunan bir oyun deneyimi yapmaya odaklanmış durumdalar. Bu nedenle oyunun grafik tasarımı daha gerçekçi ve son teknoloji ürünü olmaktansa daha sevimli bir tasarıma ve renk paletine sahip. Bunun sebebini oyunu yalnızca en pahalı oyun bilgisayarları için değil her türlü bilgisayarda çalışmasına olanak tanıyacak şekilde geliştirmek istemeleri. Gelecek teknolojiyle beraber eskimeyecek hala güzel görünecek bir grafik yapısına sahip oyun. Ayrıca oyun cross platform olacağı için oyunun denge faktörü önemli konsol ya da bilgisayardan biri ötekine üstünlük sağlamamalı, bu doğrultuda ekip testlerini sürdürerek ateş etme, pvp vs. unsurlarda denge sağlamaya çalışıyorlar. Sea of Thieves 20 Mart 2018’de Pc ve Xbox One sahipleri ile buluşacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...