Seven Seconds İkinci Sezon Ne Zaman Çıkacak? - Konusu

Seven Seconds İkinci Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazıyı oylayın

Netflix üzerinden yayınlanan ve ilgiyle takip edilen dizi Seven Seconds İkinci Sezon Ne Zaman Çıkacak? Dizi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Netflix’in yeni suç temalı dizisi Seven Seconds 23 Şubat’ta başladı. Yaratıcısı Veena Sud olan suç dizisi Seven Seconds İkinci Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Seven Seconds Konusu

Seven Seconds’ın hikayesinin odak noktası New Jersey’de bir polisin siyahi bir gence çarpıp kaçması ve olayın polis ve mahkemeler tarafından nasıl ele alındığı üzerine kuruluyor. Seven Seconds’ın ilk sezonu belli bir olayın etkileri üzerine kurulu, ancak hikaye bölümlerin sonunda çözülüyor. Eğer Seven Seconds’ın ikinci sezonu olacaksa bunun tamamen yeni bir konu üzerine odaklanması bekleniyor.

Seven Seconds bir antoloji dizisi olarak tasarlandı. Tıpkı diğer suç antolojileri olan True Detective, Fargo gibi Netflix yeni bir sezonla dönüp, bu sefer yepyeni bir trajik olay üzerine yeni bir hikaye anlatacaktır. Henüz yeni sezonla ilgili çok fazla bilgi olmasa da Veena Sud CNN’e yaptığı röportajda Seven Seconds hakkında dizinin geleceğiyle ilgili ipuçları verdi. Veena Sud’un belirttiğine göre Seven Seconds yenilendiğinde başka bir politik meseleyi ele alacağına ancak Jersey City’nin hala hikayenin arka planında yer alacağını belirtti.

Veena Sud, New Jersey’nin kuzeyinde bulunan Jersey City’nin neden Seven Seconds’ın geçtiği yer olarak seçildiğini açıklamadı. Kent, Lincoln tüneli üzerinden Manhattan’a başlanır ve Hudson Nehri’nin diğer tarafında konumlanır. Jersey City, New York’a olan yakınlığı nedeniyle önemli olsa da, Seven Seconds bu şehri gerçek hayattaki politik tartışmalarla ilgili çeşitli hikayeler için bir zemin olarak kullanıyor olacak. Benzer bir şekilde ele alınan Amerikan Crime iptal edilmişti.

American Crime dizisinin her sezonunda farklı bir sosyal ya da politik meseleye odaklanılıyordu. Birinci sezonunda gazi hakları, yarışlar ve yasal sistem; 2. sezonda ise sınıf ayrımcılığı, cinsel istismar ve silahlı şiddet üzerine durulmuştu. American Crime’ın üçüncü sezonunda ise cinsel ticaret ve uyuşturucu bağımlılığı konularına odaklanıldı. American Crime 2017’de iptal edildi ve Seven Seconds sanki dizinin kaldığı yerden devam eden bir ruhani mirasçısı gibi gözüküyor.

Seven Seconds İkinci Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix’in sevilen suç dizisi Seven Seconds’ın ikinci sezonunun ne zaman çıkacağıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...