Shadow Of The Colossus Ne Zaman Çıkacak? - Konusu

Shadow Of The Colossus Ne Zaman Çıkacak?

Shadow Of The Colossus Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Playstation platformuna çıkan efsane oyundan sevindirici haber geldi.

Shadow of the Colossus ilk olarak 12 sene önce 2005 yılında Playstation 2 için özel olarak üretilmişti. Oyun Japonya’da Wander and the Colossus ismiyle yayınlanmıştı. Daha sonra ise konsolların bir sonraki nesile geçmesiyle Shadow of the Colossus Bluepoint Games tarafından yeniden uyarlanmış ve Playstation 3 platformuna da çıkış yapmıştı. 2017’nin E3 oyun fuarında ise Sony beklenmedik bir duyuru yaparak efsane oyunu bir kez daha yeniden yaptıklarını ve Playstation 4 sahipleriyle buluşturacaklarını duyurdular. Peki merakla beklenen en efsane oyun Shadow Of The Colossus ne zaman çıkacak?

Shadow Of The Colossus Nasıl Bir Oyun?

Oyunun hikayesi Wander isimli genç bir adamı konu alıyor. Wander yasak bir diyara girip burada Mono adlı genç bir kızı hayata geri döndürebilmek için 16 devasa yaratığı kesmek için mücadele eder. Bu yaratıklar ise colossi ismiyle anılır. Oyun aksiyon macera türündeki oyunlar arasında biraz sıradışı yapısıyla dikkat çeker. Çünkü oyunda ne bir şehir, ne keşfedilecek zindanlar ne etkileşime geçebileceğimiz karakterler, ne de colossiler dışında öldüreceğimiz düşmanlar bulunmaz. Shadow of the Colossus bir çeşit bulmaca oyunu olarak kabul edilir çünkü her bir colossiyi öldürebilmek için öncesinde onların zayıflıklarını keşfetmek zorunda kalırsınız. Oyun çokça satılmasının yanında çeşitli ödüller de aldı. Oyunun minimalistik sanat tasarımı, müzikleri, duygusal hikaye akışı takdir edilen yönleri arasındaydı.

Shadow Of The Colossus Ne Zaman Çıkacak?

Sony ile yapılan röportaja göre oyun sadece eski Shadow of the Colossus’un yeni grafiklere uyarlanmış bir remaster’ı şeklinde olmayacak oyun yeniden yapılıyor. Ancak bu kafalarda bazı soru işaretleri bırakıyor. Çünkü E3 trailerında gösterildiği kadarıyla oyundaki dövüş, çevre ve atmosfer oldukça tanıdık gözüküyordu. Oyunun kontrolleri ise hem modern oynanış mekaniklerine uygun olacak hem de tercih eden oyuncular için orjinal şekliyle de oynama imkanı sunulacak. Playstation 4 ve Ps4 Pro konsollarına özgü olarak yayınlanacak olan oyunun çıkış tarihi ise 6 Şubat 2018 olarak duyuruldu.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...