Snowpiercer’ın 2. Sezonu Ne Zaman?

Gün geçtikçe üye sayısı artan, en iyi dizi ve film platformlarından biri haline gelen Netflix’in, yeni gözdesi Snowpiercer. Bu sene düzenlenen Oscar ödül törenlerinde adını çok sık duyduğumuz bir filmin yönetmeninden geliyor. Tabi ki akla ilk gelen Parazit filmi. En iyi yönetmen ödülünü alan Parazit’in yönetmeni Bong Joon Ho’nun 2013 yılında yaptığı aynı isimli filmden uyarlama. Merakla beklenen bilimkurgu türündeki bu dizi 25 Mayıs’ta izleyiciyle buluştu. Şimdilik sadece 7 bölümlük 1. sezonu yayınlanan dizinin, 2. sezonu olacak mı diye konuşuluyor. Diziyi izleyip sevenlerin çoğu ”Snowpiercer’ın 2. sezonu ne zaman? ” diye sormaya başladı bile. Ancak merakınızı gidermeden önce, izlemeyenler için dizinin konusundan ve oyuncularından kısaca bahsedelim.

Parazit’in yönetmeni Bong Joon Ho’nun 2013 yılında yaptığı filmden uyarlama olan dizi, kıyamet sonrasında geçen distopik bir bilimkurgu ile bizleri karşı karşıya bırakıyor. Dizide, dünyanın bir buz küresine dönüşmesi ve yedi yıl sonra neler yaşandığı konu alınıyor. Aynı zamanda yeryüzünde yaşayan son insanların 1.001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen yolculuklarını göreceksiniz. Trendeki bu yolculukta, ön tarafta yaşayan ve bütün kaynakları tüketen elitler ile arkada yolculuk eden yoksullar olacak. Onlar arasındaki sınıf farkı yüzünden ortaya çıkan mücadele ise dizinin tam olarak konusunu oluşturuyor. Hemen oyunculardan ve Snowpiercer’ın 2. sezonu ne zaman çıkacak konusundan bahsedelim.

Snowpiercer’ın 2. Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

Parazit’in yönetmeni, Snowpiercer’ın yapımcısı olan Bong Joon Ho haricinde Oscar ödüllü oyunların var olduğunu da söylemeliyiz. Kısaca sizlere dizinin oyuncularından bahsedelim. Oscar ödüllü Jennifer Connelly, Tony ödüllü Daveed Diggs gibi oyuncuların yanı sıra Alison Wright, Mickey Sumner, Susan Park, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Lena Hall, Annalise Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand ve Jaylin Fletcher gibi oyuncuları dizi de göreceksiniz.

Oyuncu Jennifer Connelly, dizi hakkında Empire dergisine bir açıklamada bulunmuş. Yaptığı açıklamada, “Yapım sınırlı kaynaklar, sosyal adaletsizlik ve güç ile servetteki hiyerarşilerden konu alıyor. Bugünle ilişkili bazı güncel olaylara değindiği için iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. Hem de aynı zamanda eğlenceli, o yüzden çok heyecanlı bir yapım olacak.” diye eklemiş. Diziyi izleyenler kadar oyuncularda yapılan işten çok memnun. O zaman size güzle haberi verelim. Dizi 2. sezon onayını aldı ancak pandemiden dolayı daha tam olarak start verilmedi.

 


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...