Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek? - Oyuncuları - Konusu

Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek?

Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek?
Bu yazıyı oylayın

Son dönemin popüler oyuncularından Demet Evgar’ın merakla beklenen yeni filmi Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek?

Ümit Ünal’ın yönetmenliğini üstlendiği Demet Evgar’ın yeni filmi Sofra Sırları ne zaman çıkıyor? Film dramatik komedi, dram türünde olacak ve fragmandan görüldüğü kadarıyla gerilim unsurları da barındırmakta. Filmde Demet Evgar’ın yanında oyuncu kadrosunda Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam ve Fırat Altunmeşe bulunuyor. Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek?

Sofra Sırları Nasıl Bir Film

Demet Evgar’ın filmde canlandırdığı Neslihan karakteri İstanbul’da doğmuş ancak kocasının işleri gereği taşrada bir Anadolu kasabasına  yerleşmiştir. Burada sıradan bir yaşam sürmektedir. Neslihan mutfakta becerikli bir aşçıdır ve çevresindeki herkes onun yemeklerine bayılır ve Neslihan kendisini sık sık televizyonlarda yemek programı sunarken hayal eder. Ancak fragmanda da görüldüğü üzere kocasıyla olan ilişkisi pek iyi gitmemektedir ve işler gerilmeye başlar. Neslihan bir noktada seri katile dönüşür ve çevresindekiler birer birer ölmeye başlar.

Seni de öldürdüm.. Bunlar dünyada son saatlerin.. Fragmanda da gördüğümüz üzere film iki karaktere bölünmüş gibi, karakterimiz çift kişilikliymiş gibi hissettiriyor. Belki de kendini televizyonda kameralar önünde yemek yaptığı hayaline çok kaptırıyor ve bunu gerçek sanıyor. Bu belki de karakterin taşra yaşantısının monotonluğundan tek kaçış yolu olarak geliştirdiği bir savunma mekanizması olabilir. Ancak hayalindeki özgüvenli rahat karakterin aksine evde sergilediği tavırlar oldukça utangaç ve sakin bir karakteri olduğunu gösteriyor. Muhtemelen bastırılmış duygularını o şekilde yansıtıyor ve bunlar bir gün patlama noktasına gelerek bu hislerini dışa vurmasına sebep oluyor.

Ya da başka bir bakış açısından bakılacak olursa televizyondaki pırıl pırıl evler ve mutlu yüzlerin aslında bir yalan ve aldatmaca olduğu, gerçekliğin bunun çok ötesinde ve bunalımlı olduğu mesajı verilmeye çalışılarak modern topluma ve televizyona karşı sunulan bir eleştiri olarak da düşünebiliriz.

Sofra Sırları Ne Zaman Gösterime Girecek?

Film şimdiye kadar festivallerde gösterime girip izleyenlerden oldukça olumlu eleştiriler almış durumda hala izlememiş ve filme ilgi duyan sinema severlerin ise filmin resmi gösterim tarihini beklemesi gerekiyor. Film 16 Şubat 2018’de sinemalarda vizyona girecek.


 


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...