Spider-Man Oyunu Ne Zaman Çıkacak? - Oyun İlk Bakışı ve Özellikleri

Spider-Man Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Spider-Man oyunu ne zaman çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

E3 2017’de duyurulan Spider-Man oyunu ne zaman çıkacak ve daha fazlası.

Marvel ve Insomniac Games iş birliğinde yapılan ve sadece PlayStation 4’e çıkacağı duyurulan oyun 2016’da E3’te duyurulmuştu. Daha önceki oyunlarla ve filmlerle bağımlılığı bulunmayan oyunun formatı tamamen değişik. Oyunun içerisinden alınan saf görüntülerden oluşmasına rağmen duyuru videosu oyun hakkında çok fikir vermiyordu. Oyunun ilk önce Spider-Man Homecoming filmi ile paralel olarak çıkması bekleniyordu. Ancak film çıktıktan sonra oyun yapımcılarından hiçbir açıklama gelmedi. Önce oyunun özelliklerine bakalım ardından merakla cevabı beklenen şu soruyu yanıtlayalım. Spider-Man oyunu ne zaman çıkacak?

Spider-Man Hikayesi ve Özellikleri

Hikayesi tüm dünya tarafından bilinen Spider-Man bu oyunda herkesi şaşırtacak. Marvel ve Insomniac Games ekipleri birleşerek tamamen yeni bir Spider-Man oluşturdu. Bu Spider-Man aslında önceden bildiğiniz Spider-Manlerden çok da farklı değil. Ancak oyundaki Spider-Man hikayesi herhangi bir kitap veya filme bağlı olarak bir hikaye anlatmıyor. Bu sefer Peter Parker, New York’un en kötü suçlularını alt etmiş, deneyimli bir karakter olarak çıkıyor. New York’un tüm sorumluluğunu üzerinde hisseden Peter Parker aynı zamanda kariyerini ve kişisel yaşamını dengelemek için de mücadele ediyor. Spider-Man olarak ise akrobatik hareketlerde ve kostüm tasarlamakta artık iyice ustalaşmıştır. Bu oyun karmaşık bir ikili hayat kontrol ederek farklı bir deneyim yaşamayı vadediyor. Birbirinin hareketlerine bağlı açık dünya olarak sunulacak olan oyun dolu dolu bir aksiyon yaşamayı vadediyor. Sony bu oyunun satış potansiyelinin farkında ve bunu avantaj olarak kullanacağını biliyoruz. Sony’den yapılan bir açıklamaya göre bu oyuna PlayStation sattırabilecek bir oyun gözüyle bakılıyor. Bu oyun sayesinde PS 4 satışlarının 100 milyonu geçmesi bekleniyor.

Spider-Man Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Sony’den gelen bu iddialı açıklamalar dışında oyunun çıkış tarihiyle ilgili iki taraftan da bir ses çıkmadı. Çok yıkıcı bir şekilde ortaya çıkacağı düşünülen oyunun çıkış tarihi ise uzun bir süredir muallaktaydı. Ancak geçen günlerde oyunun Aralık sonuna doğru çıkacağı duyuruldu. Amerika’da bulunan en popüler oyun mağazalarından biri olan GameStop listesine göre oyun 30 Haziran 2018’de çıkacak. Yine de bunun resmi bir açıklama olmadığını unutmayın.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...