Star Trek Discovery 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? - Dizi Konusu

Star Trek Discovery 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Star Trek Discovery 2 Ne Zaman Yayınlanacak?
Bu yazıyı oylayın

Büyük bir ilgiyle izlenen diziden sevindirici haber geldi.

CBS kanalının online dizi yayınlama platformu All Access’in dizilerinden olan Star Trek Discovery izleyiciler tarafından çok beğenildi. İlk sezonu 15 bölüm olan dizi 2 yarıya ayrıldı. Kalan bölümler Ocak ayında yayınlanmaya devam edecek. İlk sezon bu kadar çok sevilince kanaldan sevindirici haber de geldi. Pazar günleri yayın hayatına devam eden dizi 2. Sezon onayını almayı başardı. Dizi Türkiye’den Netflix üzerinden izlenebiliyor. İzleyicilerden %84 oranında beğeni alan dizi CBS’nin yeni yıldızlarından biri. İlk sezona ara verilmişken izleyiciler Star Trek Discovery 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? merak etmeye başladı.

Star Trek Discovery Konusu ve Oyuncuları

Kasım 2015’te duyurulan dizi Eylül 2017’de ilk gösterimine girdi. İzleyiciler tarafından olumlu değerlendirme alan dizi böylece yayın hayatına başladı. Dizi Star Trek The Original Series’ten 10 yıl sonrasında geçiyor. Yüzyıllık sessizliğin ardından Federasyon ile Klingon İmparatorluğu arasında savaş çıkar. Çatışmanın göbeğinde, gözden düşmüş bir Yıldız Filosu subayı vardır. Sonequa Martin-Green Michael Burnham karakterini canlandırmaktadır. USS Discovery’de bir bilim uzmanı. Orijinal Star Trek pilotu “The Cage” in birinci subayını onurlandırmak için Majel Barrett tarafından tasvir edilmiştir. Burnham Sarek tarafından Vulkan kültürü ve gelenekleri ile yetiştirilmiştir. Ve önceki Star Trek kahramanları gibi bir yıldız gemisi kaptanlığı yapmamıştır. Saru karakterini Doug Jones canlandırmaktadır.

USS Discovery’de birinci görevlidir. Daha önce USS Shenzhou’da bilim görevlisi idi. Yıldız filosuna giren ilk Kelpien’dir. Yeni bir tür olan Kelpienler kendi gezegeninde av gibi avlanır ve böylece gelişen korkaklıkları sayesinde ölümün gelişini hissedebilirler. Ash Tyler (Shazad Latif) USS Discovery’de Güvenlik şefidir. Kligonlar tarafından savaş esiri edilen Tyler karmaşık acılı ve derin bir karakter. Paul Stamets olarak karşımıza çıkan oyuncu USS Discovery’de baş mühendisi canlandırmakta. Karakter aynı adlı gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmiştir. Star Trek evreninde ilk gangster karakteri olmaktadır.

Star Trek Discovery 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

2. Sezon onayı almasıyla izleyicilerini sevindiren dizi 2019 yılında Ocak ayında yayına girmesi bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...