The Great Wall Ne Zaman Vizyonda? - Ne Zaman Başlayacak?

The Great Wall Ne Zaman Vizyonda?

The Great Wall Ne Zaman Vizyonda?
Bu yazıyı oylayın

Geçilemez Çin Seddini fantastik bir şekilde anlatan The Great Wall Ne Zaman Vizyonda?

Gelmiş geçmiş en zor geçilen kalelerin başında yer alan Çin Seddini fantastik bir uslüp ile anlatan The Great Wall filmi fragmanından hemen sonra oldukça konuşulur oldu. Gerek baş rol karakteri gerekse filmin işleniş konusu oldukça dikkat çekici biçimde. Son zamanlarda Jason Bourne karakterini tekrardan canlandıran Matt Damon büyük yükselişinde bu filme de yer veriyor. Bildiğiniz gibi kariyeri boyunca oldukça kaliteli filmlere imza atmış olan Matt Damon bu filmde de uzun saçları ile karşımıza çıkmaktadır. The Great Wall Ne Zaman Vizyonda? soruları için hazırladığımız bu makale aracılığı ile filmin konusundan da bahsedeceğiz.

The Great Wall Film Konusu

Filmin oyuncu kadrosunda bulunan dev isimden sonra yönetmen koltuğundaki bir diğer dev isime değinmek isteriz ki Altın Çiçeğin Laneti ve Parlayan Hançerler gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Zhang Yimou yer almaktadır. Filmin kadrosunda yer alan diğer isimler ise Pedro Pascal, Jinh Tian, Willem Dafoe, Eddie Peng gibi uzak doğunun kaliteli isimleri. Çin’in kuzeybatısını boylu boyunca saran bu yapı yani Çin seddi bilindiği gibi tarihinden bu yana insanları büyüleyen bir yapı. Moğol ve Türk boylarından kurtulmak amacıyla inşaa edilen bu yapı geçilemez olarak bilinmektedir. Ancak bilindiği üzere bir çok Moğol ve Türk boyları bu Seddi aşmıştır. Filmde bu iki boyun dışında bambaşka bir fantastik gücünde bu seddi yıkmak istediği belirtilmekte. Yimou imzalı bu senaryo çok farklı şeylere de değinmektedir. Bu filmdeki Matt Damon ise günün kurtarıcısı olmak amacı ile savaşacak olan kişidir.

The Great Wall Ne Zaman Vizyonda? – Ne Zaman Çıkacak?

Asıl merak edilen ve sorunun yanıtına geldiğimiz bu son paragrafta sizlere çıkış tarihini aktaracağız. Film 1,5 senelik bir çekim süreci geçirdi. Yapım süreci tam olarak bilinmemekte ancak üzerinde uzun süreler düşünüldüğü açık ve net olarak ortada. Film ilk olarak İsrailde 29 Eylül 2016 tarihinde vizyona girecek. Hemen ardından Aralık ayında da uzak doğu ülkelerine gidecek 16 Aralık 2016 -> Çin , 29 Aralık 2016 -> Singapur, 30 Aralık 2016 -> Tayvan…

Filmin şuan için Türkiye için çıkış tarihi belli değil ancak tahmini olarak vizyon süreçleri bittikten 3 ay sonra ülkemize gelecektir. Buda üzelerek söylüyoruz ki 2017’nin başlarına denk gelmektedir. Ancak yapılacak resmi bir açıklamada Türkiye vizyon tarihini buradan yayınlayacağız. Esen Kalın bir başka ne zaman çıkacak konusunda görüşmek üzere.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...