The Hateful Eight Ne Zaman Çıkıyor?

The Hateful Eight Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Quentin Tarantino’ nun son filmi The Hateful Eight ne zaman çıkacak? nezamancikiyor.com

Usta yönetmen Quentin Tarantino, kendi yazıp yönettiği son filmi The Hateful Eight ile tekrar karşımızda. En son 2013’te en iyi özgün senaryo dalında oscar aldığı Zincirsiz filmiyle karşımıza çıkan Quentin, yine bir western filmi ile seyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Daha önce senaryosu internete sızan filmin çekiminden vazgeçilmiş bir kitap projesine çevrilmek istenmişti. Fakat Quentin kararını değiştirdi ve 2015’in en çok beklenen filminin çekimlerini tamamladı.

Yıldız oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olan filmin başrollerinden biri daha önce Ucuz Roman, Jackie Brown, Zincirsiz gibi önemli filmler de dahil olmak üzere Quentin’in 6 filminde de bulunmuş olan Samuel Jackson. Jackson’ı bu filmde Binbaşı Marquis Warren rolünde izleyeceğiz. Sekiz tane gezginin aralarında geçen, ihanet ve intikam yüklü filmde Samuel Jackson’a eşlik edecek olan diğer oyunculardan biri de, 2007 yılında vizyona giren Quentin’in Ölüm Geçirmez filminde de rol almış en son Hızlı ve Öfkeli serisinin 7. filminde gördüğümüz Kurt Russell, bu filmde John “Cellat” Ruth olarak karşımıza çıkacak. Daisy Domergue rolünde ise daha çok bağımsız sinema filmleriyle ünlenmiş Jennifer Jason Leigh yer alacak. Oynadığı filmlerde, sergilediği performanslar ile izleyiciler tarafından oldukça beğenilen aktör Walton Goggins, Chris Mannix karakterine hayat verecek. Quentin’in bügüne kadar 5 filminde rol alan aktör Michael Madsen’i bu filmde Joe Gage rolünde izleyeceğiz. Demian Bichir, Bob karakterini canlandırırken Bruce Dern, General Sanford Smithers’e hayat verecek. Oswaldo Mobray’ı ise daha önce 4 Tarantino filminde yer alan Tim Roth canlandıracak.

İç savaş sonrası Batı Amerika’da geçen film, zorunlu şartlar nedeniyle karşılaşan bir grup kelle avcısının, aralarından birinin çok değerli bir tutsağı getirmesiyle kendilerini aldatmaca dolu bir
ortama sürüklemelerini anlatıyor. Yapımcılığını Harvey Weinstein ve Bob Weinstein ikilisinin üstleneceği film, 70mm film formatıyla yayınlanacak. Müzikleri ise dünyaca ünlü besteci
Ennio Morricone’den gelecek.

Peki kült filmlerin unutulmaz yönetmeni, Quentin Tarantino’nun yaptığı açıklamada gelmiş geçmiş en komik western olarak  sunduğu film ne zaman çıkacak? 8 Ocak 2016’da sinema severler ile buluşacak.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...