The Last Night Ne Zaman Çıkıyor? - Oyun Konusu

The Last Night Ne Zaman Çıkıyor?

The Last Night Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

E3 Microsoft konferansından beri beklenen oyun için detaylı bilgi yazımızda.

Microsoft E3 konferansı sırasında duyurulan Xbox Console Launch Exclusive olarak piyasaya sunulacak. Odd Tales tarafından Tim Soret direktörlüğünde geliştirilen oyun 2.5 boyutlu olacak. Cyber Punk türünde olan oyunda yoğun bir şekilde Blade Runner havası var. Oyunu geliştiren ekip de Another World, Flashback ve Oddworld gibi oyun serilerinden ilham aldığını söyledi. Böyle büyük klasik bir dünyanın türünde olan oyunun kötü olması beklenemez. Oyunun grafikleri ise Retro ve hafif pikselli bir tarzda yapılmış. Oyun ilk önce macOS, Linux gibi platformlarda da sunulacaktı ancak E3 konferansında Xbox Exclusive olacağı duyuruldu. Peki merakla beklenen The Last Night ne zaman çıkıyor?

The Last Night

Oyun hakkında pek fazla bilgi verilmedi ancak ilk izlenimlerimiz aksiyon ve gizemli bir türde olacağını gösteriyor. 2.5D cinematic platform oyunu olarak çıkacak oyunda Charlie karakterini kontrol edeceğiz. Toplumun geri kalanında eğlence amaçlı ortamda yaşayan ve bilgisayarın makinelerin insanların tüm işini almış durumda. Oyuncu, Charlie’nin şehri keşfetmesine, diğer vatandaşlarla konuşmasına ve silahlarla mücadele etmek gibi gizli görevlere sahip olabilir. Tim ve Adrien Soret tarafından Temmuz 2014’te oyunun yapımına başladı. Blade Runner türünde tanımlanan oyun bir çok efsanevi oyundan ilham almış durumda. Oyunun ilk gösterimi E3 konferansında Microsoft sunumlarında yapıldı. Oyun piksel kavramını gerçekten farklılaştırıp yeni bir seviye kazandırıyor. Oyun gelecek zamanda geçecek olup uçan arabalar, gökdelenler gibi fantastik şeylere sahip.

 The Last Night Ne Zaman Çıkıyor?

Aksiyon ve gizliliği birleştiren oyun duyurulduğu günden sonra birçok kişinin wish list’inde yer aldı. Oyun içerisinde gizli bir şekilde drone kullanılabilecek ve androidleri hackleyip görevleri tamamlayabileceğiz. Oyunun fiyatı hakkında bir duyuru yapılmadı ancak oyun bağımsız bir yapım olduğu için çok pahalı olmayacağını düşünüyorum. En azından indirimlerde rahatlıkla alınabilir bir oyun olacak. Oyunda Xbox Play Everywhere özelliği olacak mı bilinmiyor ancak oyunun Windows 10 içinde bir sürümü var. Oyun hakkında resmi bir çıkış tarihi de duyurulmadı. Oyunun 2018 yılı içerisinde çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...