The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkıyor? - Oyunun Konusu

The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkıyor?

The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Çıktığı günden beri kitleleri kendine bağlayan oyundan yeni haberler var.

Last Of Us 2013’te Playstation Exclusive olarak çıkmıştı ve çarpıcı hikayesiyle karakter gelişimi dramatik yapısıyla hepimizi derinden etkilemişti. Bununla birlikte bir çok ödüle aday gösterildi ve kazandı. Son olarak geçtiğimiz Playstation Experience etkinliğinde de IGN tarafından tüm zamanların en iyi Playstation oyunu olarak 1 numaraya yerleştirildi. Ancak böylesi güzel olan ve böyle iyi etki bırakmış bir oyuna devam oyunu çıkarılacağının duyurulması başta ilk oyunun ekmeğini yemek istedikleri yönünde endişelendirse de oyunun yapımcıları yaptıkları açıklamalarda eğer anlatacak bir hikayemiz olmasaydı bir devam oyunu çekmezdik diye belirttiler. Biz de beklemeye koyulduk. The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkıyor?

The Last of Us 2 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Oyunun mekanikleri muhtemelen ilk oyundan çok farklı olmayacaktır. İlk oyunda çeşitli zombilerin yayıldığı dünyada bunlar ve diğer insan grupları arasında hayatta kalmaya çalışan Joel ve Ellie adlı iki karakterin hikayesini oynuyorduk. İlk oyunun sonlarında Joel biraz geri planda kalmaya başlarken Ellie’yi yönetmeye başladığımız kısımlar vardı. İkinci oyunun teaserında da Ellie odaklı bir sahne izledik. Bütün bunlara dayanarak ilk oyundan beş yıl sonrasında geçen Last of Us 2’de ana karakterimizin Ellie olacağını düşünebiliriz.

Ancak yapımcılar net bir şey söylemese de oyunun farklı zaman dilimlerinde geçebileceğine dair imalarda bulundular ve yayınladıkları uzun trailerda Ellie’ye benzeyen ama ondan daha büyük olan bir kadın karakter gördük. Bu da bizi acaba Ellie’nin annesinin hikayesini görüp onunla oynayacak mıyız gibi sorulara götürdü.  Bu nedenle oyunda yine birden fazla karakteri oynatmamız mümkün gibi duruyor ancak Joel bütün bu ortamın içinde nasıl konumlandırılacak, ya da ölecek mi bilmiyoruz.

Ayrıca yapımcıların belirttiğine göre ilk oyun sevgi temasını işliyordu, ikinci oyun ise nefret temasını işleyecek. Yayınladıkları trailerda da gördüğümüz üzere oldukça vahşi, sert sahneler bulunuyor. Geçmişte yaşanan olaylardan ötürü intikam almaya çalışacağımız bir hikaye bekliyor olabilir bizi.

The Last of Us 2 Ne Zaman Çıkıyor?

Önceki oyunda olduğu gibi yine Playstation 4 için exclusive olarak çıkacak olan The Last of 2’nin 2019 gibi piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...