The Shape of Water Ne Zaman Gösterime Giriyor?

The Shape of Water Ne Zaman Gösterime Giriyor?

The Shape of Water Ne Zaman Gösterime Giriyor?
Bu yazıyı oylayın

Oscar adaylığı bulunan ünlü film The Shape of Water sonunda Türkiye’ye geliyor.

Senaryosu ve yönetmenliği Guillermo del Toro’ya ait olan ve soğuk savaş yıllarında Amerika’da geçen ABD yapımı The Shape of Water filmi 2017 senesinde çıkmıştı. Macera, dram ve fantastik türlerini bir araya getiren The Shape of Water Ne Zaman Gösterime Giriyor?

The Shape of Water (Suyun Sesi) Filminin Konusu

Başrollerini Sally Hawkins ve Michael Shannon’ın paylaştığı Suyun Sesi filmi 1960’larda çok gizli bir araştırma tesisinde geçmektedir. Hawkins’in canlandırdığı Elisa Esposito karakteri boynunda gizemli bir yara izi bulunan dilsiz, sessiz sakin bir kızdır ve soğuk savaş yıllarında devlete ait gizli araştırma tesisinde temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır.

Devlet gizli tesiste Güney Amerika’da bir nehirde yakalanan gizemli bir yaratığı bir su tankında saklamaktadır. Elisa bu yaratığın suda yaşayan insansı bir canlı olduğunu keşfeder ve gizli gizli onu ziyaret etmeye başlar. Dilsiz olan Elisa yalnızca işaret diliyle iletişim kurabilmektedir ve yaratıkla olduğu haliyle sorun yaşamadan iletişim kurabildiğini fark eder. Ve bu gizli ziyaretler sonucunda Elisa ile yaratık arasında sıkı bir bağ oluşmaya başlar.

Amerika yaratığın yapabileceklerini ve ondan nasıl faydalanabileceklerini çözmek için yaratığın üzerinde deneyler yapmak istemektedir. Bu sırada Sovyetler ise tesiste bulunan gizli ajanlarına yaratığı öldürmesi emrini verirler. Elisa bu planlardan haberdar olunca duygusal bir bağ kurduğu yaratığı kurtarmaya ve özgür bırakmaya çalışır.

The Shape of Water Ne Zaman Gösterime Giriyor?

Pan’ın Labirenti filmiyle ünlü yönetmen Guillermo del Toro filmlerinde korku temasını ya da grotesk figürleri kullanmasıyla bilinir. Pan’ın Labirenti her ne kadar fantastik bir film olsa da İspanyol iç savaşıyla iç içe ve korkunç figürler barındıran ilginç bir filmdi. Suyun Sesi filmi de fragmandan da görüldüğü üzere bir aşk temasını soğuk savaşla casusluk konularıyla birleştirirken bunu fantastik ve biraz ürkütücü bir temayla yoğurmuş gibi duruyor. Film 2018 Akademi Ödülleri’nde 13 dalda Oscara aday gösterildi. Türkiye’de 16 Şubat 2018‘de gösterime girecek.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...