The Simpsons 30. Sezon Ne Zaman Çıkıyor? - The Simpsons Konusu

The Simpsons 30. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

The Simpsons 30. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?
Bu yazıyı oylayın

Televizyonun en eski animasyon dizilerinden birisi olan The Simpsons 30. sezonu ile geri dönüyor.

Televizyon ekranlarına ilk kez 1987’de Tracey Ullman Show’la kısa gösterilerle başlayan The Simpsons, 1989 yılında kendi televizyon şovuyla ekranda ki yerini almıştı. Halen yayında olan dizi Springfield’da yaşayan orta gelirli bir aile parodisidir. Dizi yaptığı öngörülerle ve eleştirilerle kimi zaman çok tepki toplasa da her seferinde bizleri şaşırtmayı başardı. Peki The Simpsons 30. sezon ne zaman çıkıyor?

Amerika’nın en uzun süreli animasyonu olan The Simpsons aynı zamanda Family Guy, South Park gibi birçok çizgi diziye de esin kaynağı olmuştur. Simpsons’ın 30. sezonunun 2 bölümünü (‘Bart vs Itchy & Scrathy’ ve bilinmeyen bir bölümünü) Megan Amram yazmıştır.

The Simpsons Konusu

Amerikan tarihinin en uzun süreli sitcomu ve animasyon programıdır. Bir bölümün yapılması 6 ay sürdüğü için güncel olaylardan nadiren bahsedilir. Dizinin en çok tanınan senaristi ise komedyen Conan O’brien . Dizide karakterler 4 parmaklıdır ve sadece Tanrı ile İsa’nın 5 parmağı bulunuyor. Homer’ın her bölümde repliği vardır ve dizinin en geveze karakteridir. The Simpsons’ta olaylar her zaman başa döndüğünden Mr. Burns Homer’ı hatırlamaz ve her defasında tekrar tanışırlar. The Simpsons dünyasında fiziksel yaş yoktur, çizimlerin düzeltilmesi dışında görünüşleri ilk bölümde olduğu gibidir. Seride 150’den fazla karakter düzenli olarak gösterilmektedir.

Dizide bulunan koltuk sahnesinin bir amacı var. Şöyle ki eğer bölüm kısa sürecekse koltuk sahnesi uzun tutuluyor. The Simpsons posta pulu üzerinde yer alan ilk televizyon dizisidir. Beatles’ın basgitaristi Paul McCartney, Lisa’nın her zaman vejetaryen kalması şartıyla Lisa’nın vejetaryen olduğu bölümde konuk oyuncu olmuştu. Böylelikle Lisa ilk vejetaryen televizyon karakteri oldu. Dizinin açılışında Maggie karakteri kasadan geçerken gördüğümüz fiyat, yeni doğan bir bebeğin Amerika’da aylık ortalama masrafından geliyor. Ailenin afacanı olan Bart’ı ise kadın seslendiriyor.

The Simpsons 30. Sezon Ne Zaman Çıkıyor?

Eğer uzun olmayan komedi serisi izlemek istiyorsanız The Simpsons tam size göre. Her şeyden biraz konularak oluşturulan senaryolar sayesinde sıkılmayacaksınız. Ekranların sevilen dizisi The Simpsons 30 Eylül 2018’de ekranlara geri dönüyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...