The Walking Dead Oyun Serisi Finali Ne Zaman? - Oyun Hakkında

The Walking Dead Oyun Serisi Finali Ne Zaman?

The Walking Dead Oyun Serisi Finali Ne Zaman?
Bu yazıyı oylayın

Hem dizisi hem de oyun olarak oldukça beğenilen The Walking Dead’den sevindirici haber geldi. The Walking Dead Oyun Serisi Finali Ne Zaman?

Telltale’in geliştirdiği, bölümlerden oluşan, hikayeye ve yaptığımız seçimlere odaklanan oyun serilerinden birisi de The Walking Dead. Robert Kirkman’ın çizgi roman serisine dayanan episodik The Walking Dead Oyun Serisi Finali Ne Zaman?

The Walking Dead Nasıl Bir Oyun?

Telltale firması hikaye anlatımına önem veren ve oyuncuyu ahlaki ikilemlere sokarak seçim yapmaya zorladığı oyunlarıyla biliniyor. Yaptığımız bu seçimler de hikayenin ne yönde ilerleyeceğini belirleyerek oyunumuzu şekillendiriyor. Ama hikayeyi şekillendirmek deyince aklınızda çok büyük şeyler getirmeyin. Oyunun finali ve yaşanan büyük olaylar çok da değişmiyor, anca bazı yan karakterlerin başına neler geleceği, kimin ölüp ölmeyeceği gibi şeyler etkileniyor. Yine de oynarken bunu bilmenize rağmen ucunda ölüm olabilecek bir karar vermek klavyenin başında size ter döktürebilir.

Telltale’in son yıllarda bu formülde çıkarttığı oyunlar tutunca peş peşe birbirinin benzeri bir çok popüler seriyi oyuna uyarladı. Aynı formülle çıkarttığı oyunlar artık oyuncular tarafından tepki görmeye başlamış olsa da Walking Dead’i ayrı tutmak lazım. Çünkü The Walking Dead bu tarzda yaptıkları en başarılı oyunlardan bir tanesi. Telltale’in yaptığı diğer başarılı örnekler arasında ise The Wolf Among Us ve Tales From the Borderlands gösterilebilir.

Telltale San Diago Comic-Con etkinliğinde bir video yayınladı. Yayınlanan videoya göre sevilen oyunun yeni sezonu serinin dördüncü ve son sezonu olacak. Telltale Walking Dead’in yeni sezonu konusunda oyuncuların neler bekleyebileceği ile ilgili pek az detay paylaştı. Ancak dördüncü sezonda da sevilen kahraman Clementine ile oynayacağımızı doğruladılar.

Telltale Walking Dead serisi 2012’de çıktığında büyük beğeni toplamıştı. Serinin en yeni sezonu A New Frontier’da Clementine’ın AJ’i arayışını anlatmıştı. Dördüncü sezon ise ikisi tekrar bir araya geldiğinde neler olacağına odaklanacak. Yapımcıların belirttiğine göre oyunculara Clementine’ın “kim olmak istediği”, “kimle birlikte ve nasıl birisi olmak istediği”‘ni belirleme şansı verilecek.

The Walking Dead 4. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Telltale henüz The Walking Dead: The Final Season için bir çıkış tarihi yayınlamadı. Ancak 2018 yılı içerisinde konsollara, PC’ye, iOS ve Android cihazlara çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...