Türkiye - Ukrayna Maçı Ne Zaman? - Hangi Kanalda?

Türkiye – Ukrayna Maçı Ne Zaman?

Türkiye - Ukrayna Maçı Ne Zaman?
Bu yazıyı oylayın

2018 Fifa Dünya Kupası Elemeleri ikinci maçı Türkiye – Ukrayna Maçı Ne Zaman?

Euro 2016’da başarılı mücadeleye rağmen istediğini alamayan Türkiye İzlanda galibiyetini almasına rağmen istediği başarıyı elde edemeyerek Euro 2016’ya veda etmişti. Gruptan çıkamayan A Milli takımımız için hedefini Rusya Dünya Kupasına çevirdi. Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupasında I grubunda yer alan Türkiye’nin maç yapacağı diğer takımlar Finlandiya, Hırvatistan, Ukrayna, Kosova ve İzlanda. İlk maçını Hırvatistanla yapan A Millilerimiz oldukça genç bir takımla mücadelede berabere kaldı. Euro 2016’da yaşanan Arda sıkıntısından sonra tüm takım olarak genç oyuncularıyla sahaya çıkan futbolcular Hırvatistan ile evinde beraber kaldı. İkinci maçı heyecanla bekleyen Türk taraftarlar Türkiye – Ukrayna Maçı Ne Zaman? sorusu ile baş başa kaldı.

Türkiye – Ukrayna Maçı Detayları

İlk 11 olarak takımın gizliliğini koruyan Fatih Terim maçın yapılacağı Konya Stadyumuna Emre MorMevlüt Erdinç, Yasin Öztekin, Hakan BaltaÖmer Toprak, Enes Ünal ve Tolga Ciğerci gibi bir kaç oyuncu ile tarifeli uçakla gittiği söylenmekte. Konya’da toplanacak olan takımın isimleri ise hala merak konusu. Antrenmanda sakatlanan Hasan Ali Kaldırım’ın durumu ilerlediği için kadro dışı bırakıldığı bilinmekte. Onun yerine Fatih Terim Caner Erkin’i oynatacak gibi gözükmekte.

Türkiye – Ukrayna Maçı Ne Zaman? – Hangi Kanalda?

Gruplarda ikinci maçlara başlanılan Fifa Dünya Kupasında bir çok takım farklı sonuçlar aldı. A milli takımımız ise 6 Ekim tarihinde bu zorlu sınavdan ümit ediyoruz ki anlının akıyla çıkacaktır. 21:45‘de ilk düdüğü çalacak olan hakem ise Almanya Futbol Federasyonundan Manuel Grafe ismi. Emre Mor’un bir kaç maçında da hakemlik yapan hakemin Alman asıllı olduğu bilinmekte.

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu‘nda yapılacak olan Türkiye – Ukrayna Maçı Tv8 ekranlarında naklen yayınlanacaktır. A milli takımın tüm maçlarını yayınlayacak olan Tv8 kanalı maç öncesinde de yarım saatlik tartışma programı düzenleyeceği söylenmekte. Dün Konyaspor Kayacık Tesisleri’nde takım çalışmalarına başlayan A Milli Takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz.

Bir çok yayın kuruluşu tarafından sorulan Arda’nın akıbeti sorusuna karşılık da Fatih Terim daha fazla açıklama yapmayacağını belirttiği söylenilmekte. Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...