Umbra Ne Zaman Çıkıyor?

Umbra Ne Zaman Çıkıyor?

Bu yazıyı oylayın

Bir Hack&Slash oyunu olan Umbra ne zaman çıkacak? Nezamancikiyor.com

Diablo 3’e çok zorlu bir rakip geliyor! Özellikle Diablo 3’ü geçmesi beklenilen Umbra ne zaman çıkıyor?

Cryengine ile geliştirilen bu oyun açık dünyaya sahip bir Hack&Slash oyunudur. Umbra özellikle yapay zekası, skillleri ve grafikleri ile dikkat çekiyor, kendiside zaten bu konularda oldukça iddialı. Açık dünya konusunda en az Skyrim kadar başarı yakalayabilirse Diablo 3’ün işi gerçekten çok zor olur. Oyunun bir diğer büyük özelliği ise sabit karakter sınıflarına sahip olmaması. Yani oyuncu kendi karakterini ve skillerini yaratabilecek, skillerini birbirileriyle bağdaştırabilecek. Ayrıca oyuncuların en çok sevdiği şeylerden biri olan yıkılabilir çevre, Umbra’da bulunuyor. Fragmanıyla bile kendine haran bırakan Umbra, oynayanları fazlasıyla tatmin edecek bir oyun. Oyun hakkındaki kullanıcıların tek yorumu ise “Diablo 3 ve Skyrim birleşimi oyun : Umbra!”.

Diablonun yapımcısı Blizzard ve Umbra’nın yapımcısı Kickstarter’i birbirileri ile karşılaştırırsak arada dağlar kadar fark olduğunu görüyoruz. Blizzard eski, köklü ve büyük bir şirket. Kickstarter ise yeni açılmış bir kaç kişi ile çalışan bir stüdyo. Ama yeni ve uçuk bir fikir olan Umbra konusunda çok iddialı Kickstarter.. Zaten oyuncularda şimdiden kabullendi Diablo 3’ü fazlasıyla solladığını..

Oyun, büyük bir geliştirme kadrosuna sahip değil. Oyunu asıl 3 kişi yapıyor ve yardımcı olan bir kaç kişi daha var. Bu yüzden oyunun yapımcıları oyun için bağış toplamaya karar verdi ve cidden büyük bir yardım oldular. Oyuna bakılırsa yapımcılar bunun karşılığını fazlasıyla veriyor gibi..

Peki Diablo 3 ile rakip olan Umbra ne zaman çıkıyor? Oyunu ilk olarak GDC 2015 etkinliğine gidenler oynayabilecek. 2016 yılının Ekim ayında ise tam olarak çıkması bekleniliyor. Oyun severler için beklemesi zor bir tarih. Hele böyle güzel bir oyunu!

Ubmra Kickstarter Fragmanı:


Comments to Umbra Ne Zaman Çıkıyor?

  • Çok güzel bir oyun olacak. Diablo 4. oyununu buna göre çıkarsa iyi olur 🙂

    Sansar 22 Ağustos 2015 15:52 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...