Vampyr Ne Zaman Çıkacak? - Oyun Konusu - Platformlar

Vampyr Ne Zaman Çıkacak?

Vampyr Ne Zaman Çıkacak?
Bu yazıyı oylayın

Duyurulduğundan beri ilgiyi üzerine toplayan oyun Vampyr’dan yeni haberler var..

Life is Strange’in yapımcısı Dontnod’un geliştirdiği Vampyr kendilerinden beklenmeyecek tarzda bir oyun olduğu için duyurulduğunda herkesi şaşırtmıştı. Çünkü ergen bir kızın başından geçen olayları işleyen duygusal yapısı ve zayıf karakterleriyle karşımıza çıkan Life is Strange’in aksine Vampyr karanlık teması ve ahlaki ikilemleriyle ve rpg dinamikleriyle daha kompleks ve etkileyici bir oyun gibi duruyor. Vampyr third person kamerayla oynanan bir rol yapma oyunu olacak. Merakla beklenen oyun Vampyr Ne Zaman Çıkacak?

Vampyr Nasıl Bir Oyun?

Vampyr 1918 senesinde Londra’da geçecek.  İspanyol gribi salgınının olduğu ve her gün onlarca insanın bu hastalıktan öldüğü bir dönemde başkentin sokaklarında yeni bir tehlike beliriyor, yani vampirler. Oyunda kontrol ettiğimiz karakterin adı Jonathan Reid. Kendisi bir doktor ve yeni vampir olmuş durumda. Karakterimiz vampirliği tedavisi olan bir hastalık olarak görüyor. Yalnız kendisi salgının kökenlerini araştırırken hayatta kalmak zorunda ve bunu yapabilmesi de beslenmesine bağlı. Oyun yapımcılarının söylediğine göre karakterin şehirdeki insanların kanını emerek beslenmesi karakter gelişiminin kilit noktası. Ne kadar çok beslenirsek o kadar güçleneceğiz oyunda, fakat bu uğurda kaç kişiyi öldürmeye razı olacağız? Karakterimizin ikilemi de burada başlıyor. Karakterimizle 20. yüzyılın başlarında yarı açık dünyada keşfe çıkabiliyoruz. Londranın sokaklarında gezinirken çeşitli insanlarla karşılaşıp diyaloğa girebiliyoruz ve burada gizli bir vampir topluluğuyla da karşılaşacağız ki bunlar bize saldırmaya ve avlamaya çalışıyor olacaklar. Ayrıca skull olarak anılan ve şehirde dolaşan grip nedeniyle mutasyona uğramış bir vampir türü de bulunuyor. Oyun yapımcıları oyunda DLC olmayacağını duyurdu.

Vampyr Ne Zaman Çıkacak?

Vampirlerle ilgili bir rpg oyunu çıkacak olması ve oyunun dinamikleri görünüş itibariyle oldukça heyecan ve merak uyandırıyor. Oyunun dünyası keşfetmeye açık ve derinliğe sahip gibi duruyor. Yapımcıların söylediğine göre şehirdeki tüm halkın kendi işi, uğraşları ve hikayeleri olacak, bunlarla etkileşime girebileceğiz, bazen keşfedeceğimiz gizler bulunacak. Vampyr Pc, Playstation 4 ve Xbox One için çıkacak. Henüz net bir çıkış tarihi bulunmasa da 2018’in ilk yarısında çıkması bekleniyor.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...