We Happy Few Ne Zaman Çıkacak? - Çıkış Tarihi ve Oyun Hakkında

We Happy Few Ne Zaman Çıkacak?

We Happy Few Ne Zaman Çıkacak?, We Happy Few Ne Zaman Çıkıyor?, We Happy Few Çıkış Tarihi
Bu yazıyı oylayın

Beklenen distopik oyun We Happy Few Ne Zaman Çıkacak?

Compulsion Games’in geliştirdiği bağımsız bir yapım olan We Happy Few 26 Temmuz 2016’da Pc ve Xbox one platformlarında erken erişime sunulmuştu. Oyun atmosferiyle kısa sürede oyuncuyu içine çekmeyi başarsa da tamamlanmamış bir oyun olması ve çeşitli buglar sebebiyle tamamlanamayan görevleriyle sınırlı bir oyun deneyimi sunuyordu. Bu nedenle oyuna sahip olanlar ya da oyunla ilgilenenler ancak satın almayanlar tam sürümün çıkacağı zamanı beklemeye başladılar. Haliyle oyuncuların aklındaki tek soru We Happy Few Ne Zaman Çıkacak? oldu.

Oyun Hakkında

Hikayesi distopya severlerin ilgisini çekecek tarzda ve özellikle 1984 kitabına yönelik bolca referansla dolu. Oyunda joy denilen haplar var ve bu hapları içen kişiye dünyayı toz pembe, çok güzel ve sorunsuz gösteriyor. Herkes bu hapları kullanıyor, ana karakterimiz de dahil. Ancak bir gün karakterimiz gazetedeki sansür işinin arasında hap almayı ihmal ediyor ve her şeyi olduğu gibi görmeye başlıyor.

Karakterimizin dehşete kapılmış halini gören çevremizdekiler hemen hap almadığımızı anlıyor ve yetkililer bizi toplumun dışına başka bir bölgeye atıyor ve orada oyunun diğer yüzünü görüyoruz. Burada toplumdan dışlanmış gerçeği gören, gerçekliğin içinde sefil bir şekilde yaşayan mutsuz bizim gibi eski joy kullanıcıları yaşıyor. Bu iki bölge arasında gidip geldiğimiz çeşitli karakterlerin hikayelerine ve görevlerine dahil olarak ilerlediğimiz ve hayatta kalmaya çalıştığımız oyun distopik yapısıyla oyuncuya eğlenceli bir deneyim sunarken bir yandan düşünmeye itiyor. Peki siz joy hapınızı alıp hiçbir şey yokmuş gibi yapay bir mutlulukla yaşamaya devam mı ederdiniz, yoksa mutsuz olacağınızı bile bile gerçeğin farkında olmak mı?

We Happy Few Ne Zaman Çıkacak?

Oyun alfa sürümündeki hataları ve tamamlanamayan görevleri ara ara gelen güncellemelerle düzelterek kendini geliştirmeye devam etmiş olsa da hala tam bir deneyim sunmuyordu. Bu yüzden oyunu rafa kaldırıp beklemede olan oyuncular ve satın almak için bekleyenler için nihayet oyunun resmi çıkış tarihi belli oldu.  Daha önce yalnızca Pc ve Xbox One‘da oynanabilen oyun Playstation 4‘e de gelerek 13 Nisan 2018‘de bu saydığımız platformlarda tam sürümüyle çıkış yapacak. Distopya tarzında çok fazla alternatifi olmayan We Happy Few, eğer bu türü seviyorsanız tam size göre.


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...